1. HABERLER

  2. BÖLGE HABERLERİ

  3. “Hakkari İl Kalsın” yürüyüşü

“Hakkari İl Kalsın” yürüyüşü

“Hakkari İl Kalsın” yürüyüşü
A+A-

Hakkari'de “Hakkari İl Kalsın” yürüyüşü düzenlendi.

Hakkari İl Komisyonu tarafından düzenlenen yürüyüş Ticaret ve Sanayi Odası (HATSO) binası önünde başladı. Yürüyüşe STK temsilcileri, kanaat önderleri, işadamları, esnaflar, kurum amirleri, kadın ve çocuklarında bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüş Bulvar Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, çevre yolu, hastane kavşağından devam ederek yeni hükümet konağı önünde son buldu. Yürüyüşte “Hakkari kadim kenttir, ilime dokunma, Hakkari il kalsın, kadim şehrime dokunma” sloganları atıldı.

Mazlum-Der Hakkari Şubesi Başkanı Cengiz Şen, Hakkari’nin il kalması için mecliste grubu bulunan partilere Hakkari’nin il kalması için destek veren genel başkanlar ve milletvekillerine teşekkür etti.

Şen, “Hükümete ve mecliste grubu bulunan bütün partililere buradan sesleniyoruz. Önümüzdeki günlerde medeniyetin şehri için bir oylama yapılacaktır. Meclise gelecek olan bu tasarının geri çekilmesi için bütün partilerin Hakkari’ye sahip çıkması için çağrıda bulunuyoruz. Hakkari halkı olarak diyoruz ki Hakkari bir medeniyet şehridir. Bu söz 2011 yılında Hakkari’ye miting için gelen dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a aittir. Hakkari bir medeniyet şehridir. Bu medeniyeti burada hatırlatıyoruz. Ricamız Hakkari’nin il kalmasıdır” dedi. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT