1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hakkari Barosu'ndan 'insan Hakları Günü' Açıklaması Erkan Çapraz Hakkari

Hakkari Barosu'ndan 'insan Hakları Günü' Açıklaması Erkan Çapraz Hakkari

Hakkari Barosundan insan Hakları Günü Açıklaması  Erkan Çapraz    Hakkari
A+A-

Hakkari Barosu Başkanı Kudbettin Bayazit "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Haftası" nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamasında, Türkiye'de bazı olumlu gelişmelere rağmen, insan haklarında yaşanan ihl

Hakkari Barosu Başkanı Kudbettin Bayazit "10 Aralık Dünya İnsan Hakları Haftası" nedeniyle bir açıklama yaptı.
Açıklamasında, Türkiye'de bazı olumlu gelişmelere rağmen, insan haklarında yaşanan ihlallerin ulaştığı boyutlar karşısında iyimser olabilmenin olanaksız olduğunu ifade eden Bayazit, "Bugün tüm dünyanın acil talebi, hak ve özgürlüklere dayalı olarak barışın tesis edilmesidir. Türkiye'nin pek çok uluslar üstü insan hakları belgesinin tarafı olduğunu, ancak bu belgelerde yer alan hak ve özgürlükleri tamamıyla yaşama geçiremediğini ve demokrasiyi tahsis noktasında ciddi sıkıntılar yaşandığını gözlemekteyiz. Evrensel insan haklarına ve hukuk devleti ilkesine aykırı bu tür yorumlara ve uygulamalara karşı durmak baroların görevidir. Hakkari Barosu olarak görevimizin bilincinde olduğumuzu insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü savunmaya kararlı olduğumuzu kamuoyu ile paylaşırız" dedi.
Tüm kurum ve kuruluşları insan hakları ihlalleri konusunda duyarlı olmaya davet eden Bayazit, "İnsan hak ve özgürlüklerinin herkes için tam olarak korunup hayata geçirildiği bir dünyaya ulaşılması dileğiyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutlarız" dedi.
(EÇ-MET-Y)

10.12.2012 15:22:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT