1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hakem Babanın Kaleci Oğlu

Hakem Babanın Kaleci Oğlu

Hakem Babanın Kaleci Oğlu
A+A-

Aralıksız 15 yıl futbol hakemliği yapan eski Trabzon bölge hakemlerinden Ali Can Lakot'ın oğlu Çağatay Lakot babasının izinden gidiyor. Cumhuriyet Lisesi 3. Sınıf öğrencisi olan 17 yaşındaki Çağata

Aralıksız 15 yıl futbol hakemliği yapan eski Trabzon bölge hakemlerinden Ali Can Lakot'ın oğlu Çağatay Lakot babasının izinden gidiyor.
Cumhuriyet Lisesi 3. Sınıf öğrencisi olan 17 yaşındaki Çağatay Trabzon Amatör küme takımlarından Söğütlüspor da kaleci olarak görev yaparken, yeni uygulamaya giren 'Herkes İçin Futbol Hakemliği' de yapıyor. Baba oğul her sabah Trabzon Futboluna birçok yıldızın yetişmesinde önemli rol oynayan Yavuz Selim Futbol Sahası'nda idman yapıyor.
Çağatay Lakot, babasıyla çok iyi anlaştığını belirterek "Bu sporu yapmamda en büyük destekçim kuşkusuz babam. Onunla iyi bir diyaloğumuz var. Babam da yıllar önce Erdoğduspor da kalecilik yapmış. Daha sonra o hakemliği seçmiş. Ben de babam gibi hem kalecilik hem hakemlik (HİF Hakemliği) yapıyorum" dedi.
Çağatay, babasının yanı sıra en büyük destekçisinin tecrübeli kaleci antrenörleri Yasin Mandıralı ve Yusuf Ziya Öktem olduğunu söylüyor.
(BAŞ-ÖS-S)

28.01.2013 10:56:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT