1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hak-sen, Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

Hak-sen, Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu

Hak-sen, Basın Mensuplarıyla Kahvaltıda Buluştu
A+A-

Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Eğitim Hak-Sen Basın Genel Sekreteri Yusuf Karçok, Hak-Sen Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Yaman ve Eğitim Hak-Sen Genel Teşk

Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Eğitim Hak-Sen Genel Başkanı Hanifi Gökçek, Eğitim Hak-Sen Basın Genel Sekreteri Yusuf Karçok, Hak-Sen Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Yaman ve Eğitim Hak-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri Süleyman Işık, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Grand İskender Oteli'nde sabah kahvaltısında bir araya gelen Hak-Sen üyeleri, bir süre basın mensuplarıyla beraber sohbet etti. Yapılan kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, "Türkiye gündemine ilişkin kamu görevlilerinin gündemine ilişkin Adıyaman'da yapmış olduğumuz ziyaretlerle ilgili basın toplantısı düzenledik. 2008 yılında HakSen'i kurduğumuzda Adıyaman'da bu hak ve emek mücadelesinin başlangıcında bizlere büyük destek vermiş kurucu illerimizden bir tanesidir. Zaman zaman arkadaşlarımızı ziyaret ederek, iş yerlerini ziyaret ederek, kamu yöneticilerini ziyaret ederek, Adıyaman'da çalışanların sıkıntılarını, sorunlarını, yerinde tespit etmek, konfederasyonumuzun ve sendikalarımızın çalışmalarını yerinde tespit ediyoruz. Türkiye'de 90'lı yıllarda başlayan, memurların sendikal mücadelesi, 95 yıllarında yapılan anayasa değişikliğinin ardından 2001 yılında 4688 sayılı yasayla yasal güvenceye kavuştu. Kamu görevlileri sendikalar vasıtasıyla 2001 yılından 2011 yılına kadar toplu görüşme düzeni içerisinde haklarını masada korumaya ve geliştirmeye çalıştılar. Ancak 11 yılda hepimiz gördük ki, toplu görüşme düzeni ile kamu görevlileri bir arpa boyu kadar yol alamadılar. Bununla birlikte kazanılmış pek çok haklarında bu masalarda bırakmak zorunda kaldılar. Bu 11 yıl içerisinde kamu görevlileri enflasyonun altında enflasyonun yakınında ücret artışlarını kabul etmek zorunda kaldılar. Bu dönemde Türkiye yüzde 45'lik büyüdü. Bizleri yönetenlerin sık sık tekrarladığı gibi Türkiye büyüdü ekonomi gelişti ancak kamu görevlileri fakirleşmeye, kazanacaklarını kaybetmeye devam ettiler" ifadelerini kullandı.
(CK-Y)

14.12.2012 15:45:23 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT