1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hak-iş Genel Başkanı Arslan'ın Yeni Yıl Mesajı

Hak-iş Genel Başkanı Arslan'ın Yeni Yıl Mesajı

Hak-iş Genel Başkanı Arslanın Yeni Yıl Mesajı
A+A-

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "2013 yılı HAK-İŞ için yasal rasyonaliteye kavuşturulmuş bir zeminde yoğun örgütlenme çalışmalarıyla geçecek" dedi. HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, yeni yıl

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "2013 yılı HAK-İŞ için yasal rasyonaliteye kavuşturulmuş bir zeminde yoğun örgütlenme çalışmalarıyla geçecek" dedi.
HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı. Arslan mesajında, 2012 yılını Türkiye sendikacılığı ve HAK-İŞ olarak çok önemli bir yasal adımın atılması ile birlikte kapattıklarını belirterek, "Kuşkusuz 30 yıldır çalışanlarımızın, sendikacılığın önünü tıkayan darbe ürünü yasanın yerine yeni bir Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Yasası'nın çıkarılması önemli bir adım olmuştur. Bazı eksiklerine, işçinin lehine olmayan birtakım maddelerine rağmen sendikacılığın göğsünde saplı duran bu paslı çivi yerinden oynatılmış, Türkiye'nin çağdaşlaşması, özgürleşmesi yönünde bir adım daha atılmıştır" dedi.
Yılın son günlerinde açıklanan yeni asgari ücret rakamlarının üzücü olduğunu ifade ederek, "Bu asgari ücret ile 2013'ü çalışanımızın mutlu bir şekilde geçirmesi mümkün değildir" diye konuştu.
2013 yılının HAK-İŞ için yasal rasyonaliteye kavuşturulmuş bir zeminde yoğun örgütlenme çalışmalarıyla geçeceğini söyleyen Arslan, "Hem yeni çıkan Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Yasası'nın eksiklerinin giderilmesi, hem çalışanlarımızın sorunlarının çözümünde yeni mücadelelere hazırlanılması, hem de HAK-İŞ'in ve Türkiye sendikacılığının küresel boyutlarda ses getirecek yeni adımlar atması için heyecan ve azimle çalışmalarımızı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.
"Yeni yılda daha demokratik ve özgür bir Türkiye istiyoruz" diyen Arslan, "Çalışanların haklarının korunduğu, iş kazalarının ortadan kalktığı, karşılıklı diyalog ortamının güçlendirildiği bir ülke hepimizin hakkı. Ayrıca, bölgemizde ve özellikle Suriye'de sürmekte olan katliamların, acı ve gözyaşının bir an önce dindirilmesi ve çevre ülkelerdeki kardeşlerimiz için de istikrar ortamının oluşması öncelikli dileğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle 2013 yılının ülkemize, milletimize, insanlığa ve büyük HAK-İŞ Ailesine hayırlar getirmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.
(PS-Eİ-Y)

31.12.2012 20:46:02 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT