1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "hafızlık İcazet Merasimi" Düzenlendi

"hafızlık İcazet Merasimi" Düzenlendi

hafızlık İcazet Merasimi Düzenlendi
A+A-

Malatya'da, 43 hafız kız için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi. Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen "Hafızlık İcazet Merasimi", saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Da

Malatya'da, 43 hafız kız için "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi.
Belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen "Hafızlık İcazet Merasimi", saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Daha sonra Kur'an kursu öğreticilerinden Meryem İleru'nun Kur'an tilaveti ile devam eden programda, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül bir konuşma yaptı.
Gül, hafızlığın ve Kur'an-ı Kerim'i anlamanın, onu yaşamanın önemine değinerek, "Yürüyen Kur'an misali bu yavrularımız, Kur'an-ı Kerim'i sadece ezberlemekle kalmayacak, aynı zamanda imam-hatip liselerini, ilahiyat fakültelerini de bitirmek suretiyle o yüce kitabı anlamaya ve yaşamaya gayret edecek. Hayatlarını Kur'an'la şekillendirecek; böylece sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duyguları dalga dalga tüm ülkeye yayılacaktır" ifadelerini kullandı.
Hafızlığa önem veren, Allah'ın kelamını ezberlemek için gece gündüz üstün bir gayret göstererek hafızlık gibi ulvi bir payeyi almaya hak kazanan öğrencileri kutlayan Müftü Gül, "Kendilerini yetiştiren anne-baba ve öğretmenlerini, hafızlık müessesesini yaşatmak için maddi manevi hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan Malatyalı hayırsever herkesi tebrik ediyorum. Hafızlarımızı yalnız bırakmayarak bu sevinçli günlerinde onlarla birlikte olduğunuz için hepinize selam ve saygılar sunuyorum" diye konuştu.
Hafız kızların sahneye tekbirler, salat-ü selamlar eşliğinde çıkmasıyla duygulu anlar yaşanırken, salonu dolduranlar gözyaşlarını tutamadı. Kur'an-ı Kerim, ilahi, şiir ve kasidelerin okunduğu, hafızlıkla ilgili konuşmaların yapıldığı törenin sonunda, 43 hafız öğrenciye; İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, İl Müftü yardımcıları Cengiz Yağcı ve İhsan Mesut Akbaş, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Abdulkerim Keleş, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın eşi Fatma Çakır, İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül'ün eşi Zübeyde Gül, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Kılınç'ın eşi Faika Kılınç tarafından hafızlık belgeleri ile Türkiye Diyanet Vakfı Malatya Şubesi tarafından birer adet çeyrek altın verildi.
(NA-SO-Y)

01.01.2013 11:54:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT