1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'ndan Vali Daşöz'e Teşekkür Ziyareti

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'ndan Vali Daşöz'e Teşekkür Ziyareti

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfından Vali Daşöze Teşekkür Ziyareti
A+A-

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Bektaş Kılınç ve yönetim kurulu üyeleri, Muharrem Ayı nedeniyle düzenledikleri aşure gününe katılan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'e teşekkür ziyaretin

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Bektaş Kılınç ve yönetim kurulu üyeleri, Muharrem Ayı nedeniyle düzenledikleri aşure gününe katılan Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz'e teşekkür ziyaretinde bulundu.
Ziyaretin bir teşekkür ziyareti olduğunu belirten Vakıf Başkanı Kılınç, Vali Daşöz'e, "Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi'nin Muharrem Ayı dolayısıyla düzenlediği aşure gününe katılmanız bizleri çok onurlandırdı" dedi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi'nin düzenlemiş olduğu etkinlikte birlikte olmalarından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Vali Daşöz, "Aşure, kültür değerlerimizin en önemlilerinin başında geliyor. Birliği, beraberliği, kardeşliği, dayanışmayı ve mutluluğu ortaya koyuyor. Bu anlamda bizim kültürümüz içerisinde bizim milletimizi bir yapan en önemli değerlerimizin başında geliyor. Aşure ayı geldiğinde şehirlerimiz, köylerimiz ayrı bir manevi havaya bürünüyor. Bunu yaşayanlara, yaşatanlara gönülden teşekkür ediyorum. Muharrem ayında her zamankinden daha çok birbirimize karşı sevgiye, saygıya, yakınlığa, kardeşliğe ihtiyacımız var. Görev yaptığım illerde karşılıklı sevgi, saygı anlayışı içerisinde bu tür etkinliklere katıldım. Siz, biz diye bir kavram yok. Sonuçta hepimiz ülkesini seven insanlarız. Ülkesini sevip insanını sevmemek gibi bir şey olmaz. Sevgiye, kardeşliğe, dostluğa, birlik beraberliğe, yönelik çalışmalarınız, bu konudaki çok değerli mesajlarınız için teşekkür ediyorum" diye konuştu.
(ÖND-Y)

18.12.2012 16:48:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT