1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hacettepeli Folklorcular Nevruz'a Hazır

Hacettepeli Folklorcular Nevruz'a Hazır

Hacettepeli Folklorcular Nevruza Hazır
A+A-

Hacettepe Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu, 21 Mart'ta yapılacak Nevruz kutlamalarına hazır. 1992 yılından beri Hacettepe Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren topluluğun bu yılki gösteri v

Hacettepe Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu, 21 Mart'ta yapılacak Nevruz kutlamalarına hazır.
1992 yılından beri Hacettepe Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren topluluğun bu yılki gösteri ve etkinlik takvimi oldukça yoğun. Yaklaşık 300 dansçısıyla sıkı bir hazırlık sürecine giren topluluğu, eğitmen Mehmet Türkmen ve Anadolu Ateşi'nin eski eğitmeni Abdullah Ateş çalıştırıyor.
Topluluk, bu yılki ilk ciddi provasını 21 Mart Nevruz şenliklerinde sergileyecek. Hacettepe Üniversitesi'nde yapılacak Nevruz kutlamalarında gösteri yapacak olan Halk Oyunları Topluluğu'na Rektör Murat Tuncer'de destek veriyor. 21 Mart'ta Ahmet Yesevi Üniversitesi işbirliği ile Hacettepe Üniversitesi'nde yapılacak Nevruz şenliğinin ardından, 24 Nisan'da Serebral Palsili çocuklar yararına Hacettepe Üniversitesi'nde organize edilecek "Umut, Farkındalık ve Yardım Konseri"nde de topluluk sahneye çıkacak. Topluluk ayrıca 18 Mayıs'ta da Gençlik Haftası bünyesinde düzenlenecek "Halk Oyunları Gecesi"nde hünerlerini sergileyecek.
(DY-YHY-Y)

12.02.2013 14:55:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT