1. HABERLER

  2. Hacettepe Çocuk Hastanesi'nde 'bambi Çocuk Hastanesi Partisi' Yapıldı

Hacettepe Çocuk Hastanesi'nde 'bambi Çocuk Hastanesi Partisi' Yapıldı

Hacettepe Çocuk Hastanesinde bambi Çocuk Hastanesi Partisi Yapıldı
A+A-

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde çeşitli servislerde bulunan 200 çocuk için 'Bambi Çocuk Hastanesi Partisi' gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan çocuklar sihirbazlık gösterileriyle eğlenirken

Hacettepe Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde çeşitli servislerde bulunan 200 çocuk için 'Bambi Çocuk Hastanesi Partisi' gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan çocuklar sihirbazlık gösterileriyle eğlenirken, palyaçolarla dans etti.
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Birliği'ne (TurkMSIC) bağlı MEDISEP tarafından Hacettepe Çocuk Hastanesi'ne ait toplam 8 serviste yaklaşık 200 çocuk için 'Bambi Çocuk Hastanesi Partisi' gerçekleştirildi. Hacettepe Çocuk Hastanesi'nde yapılan etkinliğe yaklaşık 90 öğrenci katıldı. Yataklarından kalkamayan çocuklara da ulaşabilmek için Suret-i Sanat Grubu'ndan üç palyaço, bir illüzyonist ve Gazi Üniversitesi Halk Bilimi Bölümü'nden 10 masalcı etkinliğe eşlik etti. Minikler sihirbazlık gösterileriyle eğlenirken, palyaçolarla dans etti. Etkinlik geçen sene de olduğu gibi kuklalarla renklendi. Çocukların mümkün olduğunca hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri, bulundukları tekdüze ortamdan biraz olsun uzaklaşabilecekleri bir gün yaşamaları hedeflendi. Ayrıca servislere oyuncak sağlama ve küçük kütüphaneler oluşturma konusundaki çalışmalara da başlandı.
(PS-CC-Y)

11.01.2013 17:18:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT