1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hac Kayıtları Başladı

Hac Kayıtları Başladı

Hac Kayıtları Başladı
A+A-

Çanakkale'nin Lapseki Müftüsü Remzi Karadoğan, hac kayıtlarının başladığını açıkladı. Kayıtların 22 Şubat tarihine kadar devam edeceğini belirten Karadoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatıyl

Çanakkale'nin Lapseki Müftüsü Remzi Karadoğan, hac kayıtlarının başladığını açıkladı.
Kayıtların 22 Şubat tarihine kadar devam edeceğini belirten Karadoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatıyla kayıt işlemlerinin online olarak gerçekleşeceğini kaydetti. İlk defa kayıt yaptıracakların 15 TL kayıt ücretini anlaşmalı bankalara yatırmaları gerektiğini hatırlatan Müftü Karadoğan, ellerindeki dekontlarla müracaatları kabul edeceklerini belirtti. Hac kayıtları yaptıracak vatandaşlar Ziraat Bankası, Halk Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Vakıflar Bankası, Akbank, Asya Katılım Bankası, Türkiye Finans bankalarına ön kayıt ücretlerini yatırabilecekler.
Müftü Karadoğan "Kayıt ücretlerini yatıran vatandaşlarımız bizlere müracaat ederek form dilekçesi dolduracaklar. Görevli arkadaşlarımız bu konuda yardımcı oluyorlar. Normal, müstakil ve otel şeklinde üç tür konaklama mevcut. On günden başlayarak kırk beş güne kadar konaklama süreleri mevcut. Fiyatlar en düşük 2 bin 730 avrodan başlayarak en yüksek olarak 5 bin 750 avroya kadar çıkıyor. Diyanet'in belirlediği kriterlere göre vatandaşlar kendilerine en uygun olanı seçebilecekler. Ben hacca gidecek olan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Allah hac ibadetlerini kabul edenlerden eylesin. Ahir zamanda herkes gitmek istiyor. Nasibi olan bu ibadeti layıkıyla yerine getirmeye çalışsın" dedi.
(MU-GD-MŞ)

05.02.2013 13:10:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT