1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hac İçin Müracaat Başladı

Hac İçin Müracaat Başladı

Hac İçin Müracaat Başladı
A+A-

"2013 Yılı Hac Organizasyonu" için müracaat başlarken, ön kayıt işlemlerinin 22 Şubat'ta sona ereceği bildirildi. Malatya Müftüsü Hacı Yusuf Gül yaptığı açıklamada, "İlk defa hacca gitmek üzere ön

"2013 Yılı Hac Organizasyonu" için müracaat başlarken, ön kayıt işlemlerinin 22 Şubat'ta sona ereceği bildirildi.
Malatya Müftüsü Hacı Yusuf Gül yaptığı açıklamada, "İlk defa hacca gitmek üzere ön kayıt yaptıracak vatandaşlardan 15 lira ön kayıt ücreti alınacak. Vatandaşlar ön kayıt ücretlerini Diyanet İşleri Başkanlığı'nın anlaşma sağladığı Ziraat Bankası, Halk Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Vakıflar Bankası, Akbank, Asya Katılım Bankası ve Türkiye Finans bankalarından herhangi birine yatırabilecek. Ön kayıt ücretlerini yatıran vatandaşlar, daha sonra müracaatlarını müftülüklerden ya da 'http://hac.diyanet.gov.tr' internet adresinden yapabilecekler" ifadelerini kullandı.
"Geçtiğimiz yıl hac kurasına katılan vatandaşların kayıtları ise Diyanet İşleri Başkanlığı'nca otomatik olarak yapılacak" diyen Gül, "2012 yılında kuraya katılan ancak başvurularındaki il, ilçe, hac konaklama türleri ve kuraya birlikte gireceği kişilerde değişiklik yapmak isteyen ya da müracaatlarından vazgeçen vatandaşlar ise müracaat süresi içerisinde müftülüklere başvurarak, gereken değişiklikleri yapabilecekler" şeklinde konuştu.
Ön kayıt işlemlerinin 22 Şubat'ta sona ereceği bildirildi.
Bu arada, Malatya Müftülüğü Hac Kayıt Bürosu'na başvuran vatandaşlardan Nurten Karadeniz, 7 yıldır başvurduğunu ifade ederek, "7 yıl başvuranların kurasız gideceklerini biliyordum. Kontrol için geldim" dedi.
Malatya Gazi İlkokulu emekli müdürü Doğan Dinçer ise, 3 yıldır başvurduğunu söyleyip, yine başvuru yapacağını bildirdi.
(NA-SO-Y)

04.02.2013 17:32:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT