1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hac Başvuruları 4 Şubat'ta Başlıyor Mersin

Hac Başvuruları 4 Şubat'ta Başlıyor Mersin

Hac Başvuruları 4 Şubatta Başlıyor  Mersin
A+A-

Mersin İl Müftlüğü, bu yıl hacca gitmek isteyenlerin başvurularının 4 Şubat Pazartesi günü başlayacağını bildirdi. Müftülük, geçen yıl kuraya katılıp da hacca gidemeyenlerden tercihlerinde değişiklik

Mersin İl Müftlüğü, bu yıl hacca gitmek isteyenlerin başvurularının 4 Şubat Pazartesi günü başlayacağını bildirdi. Müftülük, geçen yıl kuraya katılıp da hacca gidemeyenlerden tercihlerinde değişiklik yapmak isteyenlerin de yeniden başvuruda bulunabileceklerini kaydetti.
İl Müftülüğü'nden Mersin Valiliği kanalıyla yapılan açıklamada, Suudi Arabistan tarafından uygulanan kota nedeniyle 2012 yılında başvuruda bulunduğu halde hacca gidemeyen çok sayıda vatandaş olduğu belirtildi. Bakanlıklar arası Hac ve Umre Kurulu'nun bu çerçevede 2013 yılında da hac kaydı açılmasını uygun gördüğü ifade edilen açıklamada, hac başvurularının 4-22 Şubat 2013 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi. 2012 yılında kuraya katılanlardan hacca gidemeyenlerin kayıt yenileme işlemlerinin Bakanlık tarafından elektronik ortamda otomatik olarak yapılacağı bilgisi verilen açıklamada, tercihlerinden il, ilçe, hac konaklama türleri ve kuraya birlikte gireceği kişilerde değişiklik yapmak isteyenler ile başvurularından vazgeçenlerin müftülüklere başvurabilecekleri ifade edildi. Bu yıl hacca gitmek üzere ilk defa kayıt yaptırmak isteyenlerin ise ilgili bankalara 15 lira ön kayıt ücreti yatırdıktan sonra 'hac.diyanet.gov.tr' adresinden veya müftülüklerden alacakları formlarla doğrudan müftülüklere başvuruda bulunabilecekleri kaydedildi. Müftülüklere doğrudan form dilekçe ile başvuranların, dilekçeye nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunu mutlaka eklemeleri gerektiği belirtilen açıklamada, daha önce hacca gidenlerle vekaleten hacca gidip bu kez kendi adlarına veya bir başkasına vekaleten hacca gitmek isteyenlerin başvurularının kabul edilmeyeceği duyuruldu.
(KYM-Y)

30.01.2013 14:59:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT