1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hac Başvuruları 4 Şubat'ta Başlıyor Malatya

Hac Başvuruları 4 Şubat'ta Başlıyor Malatya

Hac Başvuruları 4 Şubatta Başlıyor  Malatya
A+A-

Hac başvuruları 4 Şubat'ta başlayacak ve 22 Şubat'ta sona erecek. Malatya İl Müftülüğü'nden yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yıl kuraya katılanlardan hacca gidemeyenlerin "kayıt yenileme" işlemler

Hac başvuruları 4 Şubat'ta başlayacak ve 22 Şubat'ta sona erecek.
Malatya İl Müftülüğü'nden yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz yıl kuraya katılanlardan hacca gidemeyenlerin "kayıt yenileme" işlemleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait siteden elektronik ortamda otomatik olarak yapılacak. Ancak, kendileri ile ilgili bilgileri yenilemek isteyenlerin Müftülüklere başvurarak değişiklikleri bildirebilecekleri kaydedildi.
Açıklamada, yeni kayıt yaptıracaklar için ise şu bilgiler verildi: "2013 yılında hacca gitmek üzere ilk defa kayıt yaptırmak isteyenler ilgili bankalara 15 TL ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra müracaatlarını Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait "http://hac.diyanet.gov.tr" adlı internet adresinden elektronik ortamda veya müftülüklerden temin edecekleri form dilekçe ile doğrudan müftülüklere yapabilecekler."
Hac kayıtları ile ilgili geniş bilgilerin Diyanet İşleri Başkanlığı'na ait internet sitesinden alınabileceği belirtildi.
(BK-ÖK-Y)

24.01.2013 17:43:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT