1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Hac Başvuruları 4 Şubat'ta Başlıyor

Hac Başvuruları 4 Şubat'ta Başlıyor

Hac Başvuruları 4 Şubatta Başlıyor
A+A-

Didim İlçe Müftülüğü Vaizi İhsan Kurt, Hac başvurularının 4 Şubat 2013 tarihinde başlayacağını bildirdi. Didim İlçe Müftü Vekili Vaiz İhsan Kurt 2013 Hac başvurularının 4 22 Şubat tarihleri aras

Didim İlçe Müftülüğü Vaizi İhsan Kurt, Hac başvurularının 4 Şubat 2013 tarihinde başlayacağını bildirdi.
Didim İlçe Müftü Vekili Vaiz İhsan Kurt 2013 Hac başvurularının 4 22 Şubat tarihleri arasında gerçekleşeceğini bildirdi. Vaiz Kurt yaptığı açıklama da hac için ilk kez başvuruda bulunacakların ilgili bankalara 15 liralık ön kayıt ücretini yatırdıklarına dair hesap belgesi ile birlikte Nüfus Cüzdanları ve Nüfus Cüzdan Fotokopisi ile ilçe müftülüğüne başvurmalarını gerektiğini belirtti. Önceki yıllardan başvuru olan kişilerin ise adres ve telefonlarında bir değişiklik yoksa başvuru yenileme gereklerinin bulunmadığını belirten Kurt, Hac ibadetinin İslam'ın 5 şartından biri olduğunu ve imkânı olan şahıslara farz olan bir ibadet olduğunu söyledi.
Kurt,"İmkânları el veren kişilerin ömürlerinde bir kere hacca gitmeleri yeterlidir. İslam dininin ve Hz. Peygamber'in geliştiği, İslam için mücadele verilen ve vahiylerin indiği topraklarda buluna kutsal mekânları ziyaret etmek her Müslüman için istenilen güzel duyguları barındıran bir ibadettir. Hacca gidecek vatandaşlarımıza hayır, kolaylık ve makbullük diliyorum" dedi.
(HÇ-MB-İK)

29.01.2013 15:05:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT