1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Güvercin Tavuk Civcivi Çıkardı (Fotoğraflı

Güvercin Tavuk Civcivi Çıkardı (Fotoğraflı

Güvercin Tavuk Civcivi Çıkardı  (Fotoğraflı
A+A-

Ardahan'ın Posof İlçesi'nde hayvansever vatandaş tarafından kümeste beslenen Güvercin tavuk yumurtasına oturarak civciv çıkardı. Ardahan'ın Posof ilçesi Armutveren köyünde yaşanan olay herkesi şaşı

Ardahan'ın Posof İlçesi'nde hayvansever vatandaş tarafından kümeste beslenen Güvercin tavuk yumurtasına oturarak civciv çıkardı.
Ardahan'ın Posof ilçesi Armutveren köyünde yaşanan olay herkesi şaşırtıyor. Kış mevsiminde güvercinler köylerdeki samanlık ve ahırlarda kış mevsimi süresince barındırılıyor. Köylüler kış mevsimi boyunca güvercinleri tavuklarla beraber besliyorlar.
Armutveren köyünden Yener Eren, ahırındaki yaban güvercinlerine tavuklarla beraber yemlerini veriyor. Bir gün güvercin ve tavuklara yem verirken güvercinlerin yuvasından civciv sesi duyunca yuvaya baktığında beyaz bir güvercinin altında tavuk civcivi gördü. Önce şaşıran köylü civcive yem vererek büyümesine yardımcı oluyor.
Hayvan ahırındaki güvercinlerin yuvasına tavuk yumurtlamış ve güvercin de o bir yumurtaya kuluçka yatarak civcivi çıkarmış ve şimdi kendi yavrusu gibi yavruya sahip çıkıyor. Civciv de güvercini gerçek annesi zannettiği için ondan ayrılmak istemiyor.
(HİA-AT-Y)

05.02.2013 10:28:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT