1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Güvenlik önlemleri artıyor

Güvenlik önlemleri artıyor

Güvenlik önlemleri artıyor
A+A-

Frasa'da EURO 2016 güvenliğinin sağlanması için önlemler arttırılıyor. Marsilya'da geçen cumartesi günü çıkan olayları gerekçe gösterilecek, tedbir amaçlı barları gece yarısı kapalı olacak.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve'ün, Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2016) güvenliğinin sağlanması için yayınladığı genelgenin ardından maçların oynanacağı kentlerde valiliklerin aldıkları önlemler artıyor.

Son olarak Lille Valisi Michel Lalande, yarın ve perşembe günü gece yarısından itibaren barları kapatma kararı aldı. Lalande, düzenlediği basın toplantısında, Marsilya'da geçen cumartesi günü çıkan olayları gerekçe göstererek, tedbir amaçlı barları gece yarısı kapatma kararı aldıklarını bildirdi.

Rusya, yarın Lille kentinde Slovakya ile mücadele edecek. Lille'e çok yakın Lens kentinde ise İngiltere perşembe günü Galler ile oynayacak.

Lyon ve Toulouse valilikleri ise dün alkol satışına geniş kapsamlı denetleme getirmişti. Valilikler, maçlar öncesi ve sırasında kent merkezi, gar ve havaalanında, büfe ve marketlerden alkol satışını yasaklamıştı. 

A+A-

HABERE YORUM KAT