1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güvenlik Görevlisinden İnsanlık Dersi

Güvenlik Görevlisinden İnsanlık Dersi

Güvenlik Görevlisinden İnsanlık Dersi
A+A-

Bursa'da, bir güvenlik görevlisi, hafiye gibi çalışarak kayıp ilaçları sahibine ulaştırdı. Mustafakemalpaşa ilçesi kapalı pazar yerinde bir poşet içinde ilaç bulundu. Zabıta ekipleri tarafından bel

Bursa'da, bir güvenlik görevlisi, hafiye gibi çalışarak kayıp ilaçları sahibine ulaştırdı.
Mustafakemalpaşa ilçesi kapalı pazar yerinde bir poşet içinde ilaç bulundu. Zabıta ekipleri tarafından belediyeye götürülen ilaçları almaya giden olmayınca, çöpe atılmak üzere olan ilaçları sahibine ulaştırmak için belediyede güvenlik görevlisi olarak çalışan Ali Köstereli bir hafiye gibi iz sürmeye başladı. Mesai sonrası nöbetçi eczaneye giden Köstereli, ilaçların verildiği eczaneyi öğrenmek istedi. Şans eseri ilaçların o gece nöbetçi olan eczaneden verildiğini öğrenen Köstereli, daha sonra ilaçları yazan doktora ulaştı. Dr. Murat Çubukçu'nun aile hekimliğini yaptığı Karaoğlan köyünden Furkan Çimen'e yazıldığı anlaşılan ilaçlar, güvenlik görevlisinin gayretleri neticesinde köy muhtarı Kemalettin Demir vasıtasıyla sahibine ulaştırıldı.
Köstereli, "Bazı ilaçları kurumlar karşılamıyor, bazılarının ise belirli bir süresi var, o süre dolmadan yenisini alamıyorsunuz. Bu ilaçların da bu tip ilaçlardan olabileceğini düşünerek sahibine ulaştırmak istedim" dedi.
(MD-MŞ)

02.02.2013 13:22:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT