1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gürpınarlı Ailelere Kıyafet, Çocuklara Bisiklet

Gürpınarlı Ailelere Kıyafet, Çocuklara Bisiklet

Gürpınarlı Ailelere Kıyafet, Çocuklara Bisiklet
A+A-

Ankara Çayyolu Lions Kulübü tarafından Van’ın Gürpınar Ortaköy İlkokul öğrencilerine bisiklet hediye etti.


Geçtiğimiz günlerde Bursa’dan Gürpınar’a kendi isteğiyle dönen öğretmen Sibel Garip ve Ankara Çayyolu Lions Kulübü girişimleri sonucu ‘Bisiklet Her Çocuğun Hayalidir’ isimli bir kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında Ankara, İstanbul, Gaziantep ve Antakya’dan kulüp üyesi 22 kişi Van’a geldi. Kulüp üyeleri ilk olarak Edremit Kıyıcak Lions İlkokulu’na bin kitaptan oluşan bir kütüphane kurdu. Ardından da Gürpınar ilçesine bağlı Ortaköy köyündeki ailelere kıyafet desteğinde bulunan Çayyolu Lions Kulübü üyeleri, Ortaköy İlkokulu öğrencilerine de birer bisiklet hediye etti.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Çayyolu Lions Kulübü Başkanı Figen Mercanoğlu, amaçlarının çocuklarla kucaklaşmak olduğunu söyledi. Üç gün boyunca farklı sosyal projelere imza attıklarını anlatan Mercanoğlu, “Ortaköy İlkokulu’nda azimle çalışan ve ‘cumhuriyet öğretmenleri’ diye nitelendirdiğim Seda Gültekin ve Sibel Garip öğretmenlerimize, bizleri Ortaköy öğrencileri ile tanıştırdıkları ve bu anlamlı projede yer almamıza olanak sağladıkları için teşekkür ederiz” dedi.


Yer aldıkları tüm sosyal projelerden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden üyelerden Erdem Baylan ise, “Ülkemizin neresinde olursa olsun bir tane çocuğumuz bile bizim için değerlidir. Van depreminin ardından Edremit ilçesinde yaptırdığımız Kıyıcak Lions İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin her zaman yanında olacağız. Görevimiz sadece okulu yapmakla bitmiyor. Çocuklarımız için her zaman yapılacak bir şeyler var. Kütüphanelerinin onların başarıya ulaşmasında yol göstermesini diliyoruz. Van’da yer aldığımız projelerde gerek valilik, gerekse Milli Eğitim Müdürlükleri de bize çok destek verdiler. Çocuklarımız için el ele verebilmek bizler için bir onurdur. Daha nice güzel projelerde yer almak dileğiyle” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT