1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gürpınar’ı su aldı

Gürpınar’ı su aldı

Gürpınar’ı su aldı
A+A-

Yeraltı sularının yükselmesi nedeniyle Gürpınar ilçe merkezi sular altında kaldı.

Wan Haber Merkezi

Uzun zaman önce yapılan taşıma kanalının yetersiz kalması ve yer yer tıkanması nedeniyle ilçe merkezi sular altında kalırken, Gürpınar Belediyesi ve VASKİ ekipleri esnafın zarar görmemesi için gerekli tedbirleri aldı.

Gürpınar Belediyesi Eş Başkanları yaptıkları açıklamada her birkaç yılda bir böylesi sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, sutaşıma kanallarının sürekli olarak temizlenmesi gerektiğini kaydederek, “kurumlar olarak üzerimize düşeni yapmalı, esnafımızın ve yurttaşlarımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapmalıyız” dediler.

3-822.jpg

Yeraltı sularının yükselmesi ile birlikte yükselen sular ilçe merkezinde taşkına neden oldu. Sutaşıma kanalının yetersiz kalması, yer yer tıkanmaların yaşanması nedeniyle oluşan taşkın ciddi bir zarara yol açmazken, Gürpınar Belediyesi Eş Başkanları, Belediye personelleri ve VASKİ çalışanlarının geç saatlere kadar, ilçe sakinlerinin zarar görmemesi için uğraşmaları dikkatlerden kaçmadı.

4-589.jpg

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Gürpınar Belediyesi Eş başkanları Zeki Yıldız ve Yıldız Çetin birinci dereceden kendiişleri olmamasına rağmen halkın mağdur olmaması için çabaladıklarını belirterek, “burada önemli olan halkımızın ilçe esnafımızın zarar görmemesidir. Yoksa şu kurum kusurludur, su kurum kusursuzdur söylemlerinin bir anlamı yok. Biz bu anlayışla hareket ediyoruz. Bu anlamda belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Belki bu gün büyük bir zarar ile karşılaşmadık, ancak bundan sonra bunun garantisini veremeyiz. Dolayısıyla biz kurumlara düşen, gerekli önlemlerin alınmasıdır. Belediye ekiplerimizin yapmış oldukları çalışmalar neticesinde, kanalda meydana gelen tıkanıklık açıldı ve şuan su normal seyrinde akıyor. Sorumluluk alanımıza girmemesine rağmen bunu görev bilerek yaptık” ifadelerine yer verdiler. Amaçlarının birilerini suçlu ilan etmek olmadığının da altını çizen Belediye Eş Başkanları, “bizim için ölçü, halkımızın mağdur olmamasıdır” dediler. 

 

A+A-

HABERE YORUM KAT