1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gürpınar'daki Tarihi Yerlere Belediye Eli

Gürpınar'daki Tarihi Yerlere Belediye Eli

Gürpınar'daki Tarihi Yerlere Belediye Eli
A+A-

Gürpınar Belediyesi eş başkanları Zeki Yıldız ve Yıldız Çetin, ilçenin tarihi dokusunu çok önemsediklerini belirterek, “Tarihi yapılarımızı kurtarmak için tüm kurumlarla birlikte çalışmaya hazırız” dediler.


Gürpınar Belediyesi eş başkanları Zeki Yıldız ve Yıldız Çetin, tarihi dokunun yerleşim yerlerinin ve insanların belleği olduğunun bilincinde olduklarını belirttiler. Gürpınar ilçesinin tarihi dokusunu korumak ve en iyi şekilde yarınlara taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten eş başkanlar, "Yapabileceklerimiz konusunda bir dizi araştırma yapıyoruz. Bu konuda kurumlar ile birlikte, özellikle Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ortaklaşmayı hedefliyoruz. Tarihi dokumuz, nasıl ki bize miras olarak kaldıysa, bizim de en iyi şekilde gelecek nesillere bırakma sorumluluğumuz bulunmaktadır" diye konuştular.

Eş Başkan Zeki Yıldız, ilçenin tarihi dokusunu çok önemsediklerini ve öncelikli olarak Hoşap Kalesi'nin çevre düzenlemesini yapmayı hedeflediklerini kaydetti. Yeşil alan sayısını arttırarak kalenin daha fazla turist tarafından ziyaret edilmesini sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Yıldız, tarihi dokuyu koruma altına almanın yanı sıra, ilçeyi ziyaret eden turist sayısının artmasını sağlayarak ilçenin ekonomik kalkınmasına katkı sunmak istediklerini belirtti.

1-091.jpg

2-068.jpg

3-092.jpg

4-080.jpg

5-055.jpg

6-034.jpg

 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT