1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gürpınar’da yol yapım çalışması

Gürpınar’da yol yapım çalışması

Gürpınar’da yol yapım çalışması
A+A-

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından başlatılan çalışma kapsamında kırsal mahallelerin yollarına kilitli parke taşı döşeniyor. 

İlçede hizmet atağını kapsamlı bir şekilde sürdüren Gürpınar Belediyesi, bir yandan şehir merkezindeki projeleri hayata geçirirken, diğer yandan da en ücra mahallelere hizmet götürmek için yoğun mesai harcıyor.

Fen İşleri Müdürlüğünce 2017 yılı içerisinde 300 bin metrekare kilitli parke taşı döşenmesi programa dahil edilirken, bunun 120 bin metrekare parke taşı döşenmesi tamamlanarak yollar vatandaşın hizmetine sunuldu. 180 bin metrekarelik alanda ise çalışmalar devam ediyor.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, birçok mahallenin daha önce hiç yol hizmeti almadığını belirterek, bu mahallelerin yollarının iyileştirilmesi için yoğun bir gayret içerisinde olduklarını belirterek, "Göreve geldiğimiz günlerde mahallelerimizin eksiklerini tespit ettik. Bu eksiklerden biri de yolların kullanılamaz olması durumuydu. Bizler de ‘yol demek medeniyet demektir’ anlayışıyla bu mahallelerimizde hemen çalışma başlattık. Vatandaşlarımızın daha rahat ulaşım sağlaması için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.(iha)

A+A-

HABERE YORUM KAT