1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gürpınar'da 'Evrensel Değerler Projesi' Kapanış Programı

Gürpınar'da 'Evrensel Değerler Projesi' Kapanış Programı

Gürpınarda Evrensel Değerler Projesi Kapanış Programı
A+A-

Van\'ın Gürpınar ilçesinde huzurlu bir toplum için ‘Evrensel Değerler Projesi’ kapsamında düzenlenen “yardımseverlik” değerinin kapanış programı yapıldı.


Kız YİBO’da yapılan programa Gürpınar Kaymakamı Nurullah Kaya ve eşi Sümeyra Kaya, Belediye Başkanı Fuat Yaşar Atan, İl Sosyal Hizmetler Müdür yardımcıları Nurcan Altun ile Abdubaki Aydın, İlçe Emniyet Amiri Namık Kemal Önder, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vural İnal, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Nesih Tunçay, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya’nın konuşmasıyla devam etti. Daha sonra İl Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Nurcan Altun, 'Gönül Elçileri Projesi' tanıtımı ile ilgili bir sunum yaptı. 


Ardından öğrenciler tarafından 'yardımseverlik' üzerine tiyatro gösterisi yapıldı, şarkılar söylendi ve şiirler okundu. Yardımseverlik ile ilgili bir ay boyunca okullarda yapılan çalışmaların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilçe proje ekibi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda birinci olan Gürpınar Anaokulu’na ödülünü Gürpınar Kaymakamı Nurullah Kaya, ikinci olan Sarı Süleyman ÇPL’ye plaketini Gürpınar Belediye Başkanı Fuat Yaşar Atan ve üçüncü olan Parmakkapı ilk ve Orta Okulu’na plaketini Gürpınar İlçe Emniyet Amiri Namık Kemal Önder verdi. Gönül Elçileri Projesi, etkinliğin öncesinde ve sonrasında kurulan stantta tanıtılarak burada ‘Gönül Elçisi’ olmak isteyen vatandaşların kayıtları gerçekleştirildi.

A+A-

HABERE YORUM KAT