1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GÜRPINAR’DA ‘DEĞERLER EĞİTİMİ’

GÜRPINAR’DA ‘DEĞERLER EĞİTİMİ’

GÜRPINAR’DA ‘DEĞERLER EĞİTİMİ’
A+A-

Van Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü \"Huzurlu Bir Toplum İçin Değerler Eğitimi\" projesi kapsamında Gürpınar ilçesinde ‘Güvenilirlik Teması’ işlendi.


Gürpınar İMKB Kız Yatılı Bölge Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Gürpınar Kaymakamı Nurullah Kaya, Van İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Gürpınar Belediye Başkan Vekili Sabri Aslan, İlçe Emniyet Amiri Namık Kemal Önder, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cuma Beyde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nesih Tunçay, şube müdürleri, idareciler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nesih Tunçay’ın ardından kürsüye çıkan Van Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, “Evrensel değerlerin önemini küreselleşen bir dünyada değerlerin erozyona uğraması nedeniyle daha çok anlamaktayız. Değerlerin ana kaynağı üç değerdir. Bu değerler; etik, örfi ve dini değerlerdir. Bu ayki güvenirlik değeri; etik, örfi ve dini değerlerden oluşmaktadır. Her toplumda ve yerde güvenirli insan aranır. Sizlerde aileleri güvenirli olan kişilersiniz. O nedenle sadece Vanlı, Gürpınarlı, Türkiyeli olma iddiasında olmamalısınız. Sizin iddianız ve sevdanız dünya vatandaşı olmak olmalıdır. Sizler aileleri ve toplumu bu değerleri yaşayan öğrencilersiniz. Bu nedenle sizleri değerlerimizi yaşatmaya davet ediyorum” dedi.


Parmakkapı İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin Hacivat ile Karagöz oyunu, ilahilerin ve şiirlerin okunmasıyla program sona erdi.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT