1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gürpınar Kaymakamı Eş Başkanı Red Etti

Gürpınar Kaymakamı Eş Başkanı Red Etti

Gürpınar Kaymakamı Eş Başkanı Red Etti
A+A-

Gürpınar Kaymakamı, Vakıf toplantısına katılan Barış ve Demokrasi Partisi Gürpınar Belediyesi Eş Başkanı Yıldız Çetin'e, "Yasal olarak burada bulanamazsın, eş başkanlık senin partinde geçerlidir, burada geçerli değildir" dedi. Buna tepki gösteren Çetin, t

Gürpınar Kaymakamı, ilçe halkının yarısından fazlasının oyunu alarak seçilen Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin'e katıldığı Vakıf toplantısında, "yasal olarak burada bulunamazsınız" dedi. İlçeye gelen yardımları koordine etmek ve ilçe sorunlarını konuşmak üzere oluşturulan Vakıf Toplantısına katılan Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin, Kaymakamın bu sert ve ötekileştirici tutumuna aynı sertlikte cevap verdi. Kaymakamın, "Eş Başkanlık partinizin tüzüğüdür, bende geçerli olmaz" demesi üzerine sert tepki gösteren Çetin, "Kaymakamın üslubu kovarcasınaydı. Eğer düzgün bir üslup ile konuşmuş olsa, 'burada bulunabilirsiniz, ancak yasal olarak oluşacak metne imza atamazsınız' dese, bu anlaşılabilirdi. ancak direkt hedef alması niyetinin farkı olduğunu gösteriyordu" dedi. Çetin şunları kaydetti: "Evet, eş başkanlık partimizin tüzüğüdür. Fakat partimizin bu tüzüğü, Gürpınar'da yüzde 50'nin üzerinde oy aldı. Yani Kaymakamın dediği, 'bu partinizin tüzüğüdür, bende geçerli değil' söylemi halkın iradesini yok sayan, ciddiye almayan bir söylemdir.

 Konuşmasının devamında Çetin, Gürpınar'ın ve Gürpınar halkının kazanması, için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını, bunun için diğer kamu kurumları ile uyumlu çalışmak için ellerinden geleni yaptıklarını, ancak kaymakamın bu ötekileştirici, dışlayıcı, halkın iradesini yok sayıcı yaklaşımlarını asla kabul etmeyeceklerini belirterek, "Bizi kabul etmeyen birini biz de asla kabul etmeyiz. İrademizi yok sayan birini bizim kabul etmemiz düşünülemez" dedi. Yapacakları çalışmalarla Gürpınar’a en büyük hizmeti yapacaklarını belirten Çetin, kendilerinin ve partilerinin burada kalıcı, bürokratların ise geçici olduğunu belirtti. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT