1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güreşçi Develer Keşiş Yaylasında

Güreşçi Develer Keşiş Yaylasında

Güreşçi Develer Keşiş Yaylasında
A+A-

Van'da güreş develeri yetiştiren Ekrem Demir, havaların ısınması ile birlikte 16 güreş devesini rakımı ve bitki örtüsüyle önemli bir mekan haline gelen Keşiş Yaylası'na çıkardı.


İzmir'in Tire ilçesinden getirdiği güreş develerini Van'a getiren Ekrem Demir, bahar ayları ile birlikte büyük ve küçük baş hayvanları ve 16 devesini alarak 2200 rakımlı Erek Dağı arkasındaki Keşiş Gölü Yaylası'na çıktı. Burada kurduğu çadırlarda ailesiyle birlikte yaşayan Demir, develerini de güreşlere hazırlıyor. Her gün farklı saatlerde develere idman yaptıran Demir, yetişen develeri yayladan indikten sonra güreştirmek için Aydın ve İzmir'e gönderiyor.

Develerle turistik gezi yaptıracağını da ifade eden Demir, 12 yıldır güreş devesi yetiştirdiğini belirterek, "Develer benim için çok önemli. İyi olan güreşçi develeri batıya gönderiyorum. Ama ben artık develeri burada değerlendirmek istiyorum. Yazın Keşiş Gölü ve Yaylası’na gelen insanlara tur attıracağım. Kışın da istenirse İskele, Van Kalesi gibi turistik yerlerde deve turu düzenleyeceğim" dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT