1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gür: Kürt halkı adım adım birlikteliğini kuruyor

Gür: Kürt halkı adım adım birlikteliğini kuruyor

Gür: Kürt halkı adım adım birlikteliğini kuruyor
A+A-

BDP Aydın İl Örgütü tarafından yaşamını yitiren HPG\'li ve PKK\'liler için verilen mevlitte konuşan BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, Kürt halkının artık adım adım birlikteliğini kurduğunu söyledi.

 

 
 
BDP Aydın İl Örgütü, Ovaeymir ilçende geçmiş dönemlerde yaşamını yitiren HPG'li ve PKK'liler için mevlit verdi. Belediye Düğün Salonu'nda yapılan mevlite çok sayıda yurttaşın yanı sıra BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, BDP MYK ve PM üyeleri ile birlikte, YAK-DER, TAY-DER, KURDİ-DER yöneticileri katıldı. Mevlitte demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına saygı duruşu yapıldı. Saygı duruşunun ardından BDP Aydın İl Başkanı Raif Kanat kısa bir konuşma yaptı. Kanat'ın ardından konuşan BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, verilen bedeller sayesinde bir gün mutlaka özgürlüğün geleceğini söyledi. 
 
Gür, 21'inci yüzyılda Kürtlerin kendi topraklarında sömürülmeyi kabul etmeyeceğini vurgulayarak, "Rojava'da ki halkımız yalnız bırakılmamalıdır. Özgürleşen Kürt halkıdır. Rojava'nın başarısı halkımızın başarısıdır. Kürt halkı artık adım adım birlikteliğini kuruyor. Mesele Rojava'ya yardım göndermek değildir, mesele sizin kalpten ve yürekten oraya sahip çıkmanızdır" dedi. 
 
Yapılan konuşmalardan yenilen yemekle mevlit sona erdi. DİHA
A+A-

HABERE YORUM KAT