1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kızılaslan, Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kızılaslan, Gazeteciler Günü'nü Kutladı

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kızılaslan, Gazeteciler Gününü Kutladı
A+A-

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Kızılaslan, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Kızılaslan, demokras

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Kızılaslan, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Kızılaslan, demokrasinin vazgeçilmez unsurları arasında yer alan, kimsesizlerin sesi olarak toplumun beklenti, istek ve ihtiyaçlarını kamuoyuna duyuran, sorumluluk anlayışı ile görevlerini yerine getiren fedakar basın çalışanlarının Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığını belirtti. Çağdaş, laik ve demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birisinin bağımsız basın olduğunu belirten Kızılaslan, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına sadık bir medyanın demokrasinin, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında çok önemli yeri ve etkisi olduğunu ifade etti. Kızılaslan, "Basınımız, tarihin her döneminde halkımızın gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirebilmek için bütün olumsuzluklara rağmen görevini en iyi şekilde yapmaya çalışmaktadır. Unutmamak gerekir ki devletin basın devlet ile millet arasındaki köprü görevini görmektedir. Her zaman kuruluşlarla halkımız arasında köprü olan basınımız, tüm gelişmeleri bütün ayrıntılarıyla kamuoyunun gündemine taşıyarak çözümüne de büyük katkılar sağlamaktadır. Halkın çıkarlarını savunan, önemli konularda kamuoyu oluşturan, ilkeleri ışığında görevini sürdüren bağımsız ve güçlü basınımız, demokrasi için vazgeçilmez öneme sahiptir. Farklı düşünce ve görüşleri nesnel bir şekilde ortaya koyan basının, toplumun bilinçlenmesinde, huzur ve güven ortamının güçlendirmesindeki rolü çok büyüktür. Bu bağlamda ilimizde hassasiyetle görevlerini yerine getiren siz güzide basın mensuplarının ve ülkemizde bu görevi başarıyla sürdürerek böylesi önemli bir misyonu üstlenen, tarafsız haber yapan ve basın meslek ilkelerine bağlı hareket eden tüm basın mensubu arkadaşların '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim" dedi.
(MDC-Y)

09.01.2013 12:29:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT