1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gümüşpınar Köyünün Susuzluk Sorunu Çözüldü

Gümüşpınar Köyünün Susuzluk Sorunu Çözüldü

Gümüşpınar Köyünün Susuzluk Sorunu Çözüldü
A+A-

Devrek'in Gümüşpınar Köyünde yaşayan vatandaşların susuzluk sorunu çözüldü. Zonguldak'ın Devrek İlçesine bağlı Gümüşpınar Köyü Merkez Mahallesinde yaşayan vatandaşların yıllardan bu yana yazın ve k

Devrek'in Gümüşpınar Köyünde yaşayan vatandaşların susuzluk sorunu çözüldü.
Zonguldak'ın Devrek İlçesine bağlı Gümüşpınar Köyü Merkez Mahallesinde yaşayan vatandaşların yıllardan bu yana yazın ve kışın çektikleri susuzluk şikayeti ilgililer tarafından çözüme kavuşturuldu.
Kış döneminde ayaz ve don nedeniyle susuz kalan köylülerin havaların yumuşaması, su deposu istikametindeki yolların kar nedeniyle kapalı olması ve hava şartlarının normale dönmesiyle birlikte susuzluk problemi giderildi. Konuyla ilgili bilgi veren Köy Muhtarı Şeref Camgöz, "Ben dört yıldan bu yana köyün muhtarlığını yapmaktayım ilk kez başıma böyle bir olay geldi. Köyümüzde özellikle kış döneminde meydana gelen ayaz ve don nedeniyle borularda donma meydana gelmektedir. Su depomuzun ormanın içerisinde olması ve yoğun kar yağışı nedeniyle araçlarımızın bu alana çıkamaması mahallede zaman zaman su sıkıntısı yaşanmasına neden olmaktadır. Yine yaz aylarında vatandaşlarımızın bağ ve bahçelerini aynı zamanda sulaması da su sıkıntısını meydana getirmektedir. Normal şartlarda köyümüzde su sıkıntısı yaşanmamaktadır çünkü suyumuz bol ama dediğim gibi vatandaşlarımızın özellikle yaz döneminde bahçelerini aynı anda sulamaları azda olsa sıkıntı meydana getirmektedir. Şimdi köyümüze bağlı tüm mahallelerimizde ve evlerimizde sularımız akmaktadır. Bizler vatandaşlarımızın sadece su konusunda değil hiçbir konuda mağdur olmamaları için elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz ve bundan sonra da göstermeye de devam edeceğiz vatandaşlarımız rahat olsunlar" dedi.
(FE-OA-Y)

15.01.2013 16:26:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT