1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gümüşhane'nin Karla Kaplı Köy Yollarında Hummalı Çalışma

Gümüşhane'nin Karla Kaplı Köy Yollarında Hummalı Çalışma

Gümüşhanenin Karla Kaplı Köy Yollarında Hummalı Çalışma
A+A-

Gümüşhane İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler, hafta başından bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 286 köy yolunun yüzde 90'ını üç gün süren yoğun bir çalışma sonucu tekrar ulaşıma açtı. İ

Gümüşhane İl Özel İdaresi'ne bağlı ekipler, hafta başından bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 286 köy yolunun yüzde 90'ını üç gün süren yoğun bir çalışma sonucu tekrar ulaşıma açtı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, geçtiğimiz Cumartesi günü başlayan ve Pazartesi günü etkisini artıran şiddetli kar yağışının ardından 286 köy yolunun ulaşıma kapandığını hatırlatarak, karla mücadele çalışmalarına Salı gününden itibaren başladıklarını, ilk gün 106 köy yolunu açtıklarını, ikinci gün 108 ve bugün itibarı ile 82 köy yolunun da ulaşıma açıldığını söyledi.
İl Özel İdaresi'ne bağlı ekiplerin tüm ilçelerde özverili bir şekilde gece yarılarına kadar çalışarak vatandaşların mağdur olmasının önüne geçildiğini kaydeden Akdoğan, 26 ekiple sürdürdükleri çalışma neticesinde yaklaşık bin 800 kilometrelik yolda kar temizliği yaptıklarını söyledi. Çalışmalar boyunca önceliği taşımalı eğitim yapılan köylere verdiklerini dile getiren Akdoğan, "Ekiplerimiz başarılı bir çalışma dönemi ile kapanan köy yollarımızı açmıştır. Yüksek kesimlerde kalınlığı yer yer 1,5 metreyi bulan kar nedeniyle greyderle açamadığımız yollarda da kepçe ve rotatif kullanarak çalışma yaptık. Bugün akşam saatleri itibarı ile merkez ilçemizde çığ tehlikesi nedeniyle gidemediğimiz Yağmurdere Vadisi'ndeki 5 köyümüz ile Şiran ilçesinde 1, Kelkit ilçesinde 7, Torul ilçesinde 3 ve Kürtün ilçesinde 10 köyümüz olmak üzere toplam 26 köy yolumuz ulaşıma kapalı durumdadır. Ekiplerimiz Cuma ve Cumartesi günü de çalışmalarını sürdürerek tüm yolları tamamen açacaktır. Başarılı çalışmalarından dolayı tüm mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum" dedi.
(RE-ÖS-Y)

10.01.2013 15:45:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT