1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gümüşhane'de Trafik Sorununa Dubalı Çözüm

Gümüşhane'de Trafik Sorununa Dubalı Çözüm

Gümüşhanede Trafik Sorununa Dubalı Çözüm
A+A-

Gümüşhane'de son dönemde artan trafik sorununa çözüm yolu arayan İl Trafik Komisyonu, Atatürk Caddesinin bir bölümünde duba uygulaması başlattı. Yolu ortadan sıkışık şekilde dubalarla donatan yetki

Gümüşhane'de son dönemde artan trafik sorununa çözüm yolu arayan İl Trafik Komisyonu, Atatürk Caddesinin bir bölümünde duba uygulaması başlattı.
Yolu ortadan sıkışık şekilde dubalarla donatan yetkililer böylelikle ikili park yüzünden trafiğin kesilmesinin önüne geçmeyi planlıyor.
Uygulama kapsamında PTT ile Vakıfbank arasında ki yola dubalar dikilirken, böylelikle cadde üzerinde iki yönlü park yapılmasının önüne geçilmesi ve sürücülerin araçlarını yol üzerine bırakmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.
Yetkililer, uygulamadan olumlu sonuç alınması halinde, Cumhuriyet Caddesi üzerinde de dubalarla yolun iki şerit haline getirileceğini ifade etti.
Dar bir vadide yerleşen Gümüşhane'de son yıllarda artan araç sayısı, yetersiz otopark gibi nedenlerle özellikle mesai saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor.
(RE-ÖS-Y)

07.02.2013 14:45:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT