1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gümüşhane'de Özcan Türe Coşkusu

Gümüşhane'de Özcan Türe Coşkusu

Gümüşhanede Özcan Türe Coşkusu
A+A-

Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği Ozan Türe konseri düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezinde ücretsiz olarak düzenlenen konserde salon

Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği Ozan Türe konseri düzenlendi.
Atatürk Kültür Merkezinde ücretsiz olarak düzenlenen konserde salonun tamamı dolarken, çok sayıda vatandaş yer kalmaması nedeniyle geri döndü.
Albümlerinden seslendirdiği parçalarının yanısıra vatandaşların istek parçalarını da seslendiren Türe'ye vatandaşlar hemen hemen bütün parçalarında da eşlik etti.
Konser öncesinde konuşan Belediye Başkanı Canlı, "Türkü türkün en önemli özelliği. Bu nedenle bunu önemsiyoruz. Geçmişte bu vatanı bize emanet eden şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu vatan kolay kazanılmadı, işgalden kolay kurtarılmadı. Kanları pahasına vatanın her tarafını kanla sulayan atalarımızın sayesinde bu vatan bize emanet edildi. Bizde evlatlarımıza emanet edeceğiz. Yeni yetişen nesil geçmişi unutmayalım. Geçmişte bu toprakları bize kazandıran atalarımızın ne şartlarda mücadele ettiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın ve geleceğe hazırlanın." dedi.
Program gece geç saatlere kadar devam etti.
(RE-ÖS-Y)

16.02.2013 13:29:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT