1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gümüşhane'de Öğrencilere Tübitak Ve Tse Dergileri Dağıtıldı

Gümüşhane'de Öğrencilere Tübitak Ve Tse Dergileri Dağıtıldı

Gümüşhanede Öğrencilere Tübitak Ve Tse Dergileri Dağıtıldı
A+A-

Gümüşhane'de Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından personelin de katılımı ile ildeki ilköğretim okullarına Bakanlığın dergileri dağıtıldı. İl Müdürü Hakan Topaç, eğitim ve okuma oranın

Gümüşhane'de Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından personelin de katılımı ile ildeki ilköğretim okullarına Bakanlığın dergileri dağıtıldı.
İl Müdürü Hakan Topaç, eğitim ve okuma oranının yüksek olduğu Gümüşhane'de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı kuruluşlar olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından aylık olarak yayımlanan popüler bilim dergisi olan TÜBİTAK Bilim Çocuk Dergisi ve TSE Öncü Çocuk Dergisi dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi.
Dağıtılan dergilerin 7 ve üzeri yaşlardaki çocuklara hitap ettiğini kaydeden Topaç, dergilerin içeriğinde herkesin anlayabileceği bir dil ve anlatımla hazırlanan yazılar, etkinlik önerileri, etkileşimli köşeler ve çizgi romanların yer aldığını söyledi. Dergiyle birlikte oyun kartları, masaüstü oyunu, maket, maske, poster ve kitapçık gibi derginin içindeki yazıları destekleyici ekler de verildiğini kaydeden Topaç, faaliyetin amacının bilimi küçük yaşlardan başlayarak çocuklara sevdirmek, çocuklara bilim dünyasına katkıda bulunabileceklerini fark ettirmek, araştırma yapma, soru sorma, merak etme ve okuma isteği uyandırmak, bilimin yaşamın bir parçası olduğunu göstermek ve okuyucularını buluş yapmaya özendirmek olduğunu söyledi.
(RE-ÖS-Y)

24.12.2012 17:46:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT