1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gümüşhane Nüfusundan Daha Fazla Gümüşhaneli İstanbul'da İkamet Ediyor Recep Ergin Gümüşhane

Gümüşhane Nüfusundan Daha Fazla Gümüşhaneli İstanbul'da İkamet Ediyor Recep Ergin Gümüşhane

Gümüşhane Nüfusundan Daha Fazla Gümüşhaneli İstanbulda İkamet Ediyor  Recep Ergin    Gümüşhane
A+A-

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı 2012 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerine göre en fazla Gümüşhaneli İstanbul'da yaşıyor. Nüfusa kayıtlı oluna

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı 2012 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) verilerine göre en fazla Gümüşhaneli İstanbul'da yaşıyor.
Nüfusa kayıtlı olunan ile göre ikamet edilen il tablosunun değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıkan verilere göre 135 bin 216 olan Gümüşhane il nüfusundan daha fazla Gümüşhane nüfusuna kayıtlı vatandaşın İstanbul'da ikamet ettiği anlaşıldı.
Gümüşhane nüfusuna kayıtlı 137 bin 474 kişi İstanbul'da ikamet ederken, İstanbul'u 34 bin 755 kişi ile Kocaeli, 31 bin 829 kişi ile de Ankara takip etti. En az Gümüşhanelinin yaşadığı il ise 18 kişi ile Kilis oldu. Kilis'i 42 kişi ile Adıyaman ve 53 kişi ile de Karaman izledi.
Gümüşhane'de ikamet edenler arasında ise en fazla Trabzonlular, en az da Yalovalılar yer aldı. Gümüşhane'de 3 bin 284 kişi Trabzon nüfusuna kayıtlı vatandaş ikamet ederken, Trabzon'u 654 kişi ile Giresun, 888 kişi ile Erzurum takip etti.
Merkez ilçeyle birlikte 6 ilçeye sahip Gümüşhane'de, Merkez, Kelkit ve Köse, Şiran ve Torul'da en fazla Trabzon, Kürtün'de ise en fazla Giresun nüfusuna kayıtlı vatandaş ikamet ediyor.
(RE-ÖS-Y)

31.01.2013 10:28:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT