1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gümrük Sahasında 19 Kilogram Uyuşturucu Madde Yakalandı

Gümrük Sahasında 19 Kilogram Uyuşturucu Madde Yakalandı

Gümrük Sahasında 19 Kilogram Uyuşturucu Madde Yakalandı
A+A-

Gürbulak Gümrük Muhafaza ekiplerinin, İran'dan Almanya'ya gitmek üzere olan TIR'da yaptıkları incelemede, 19 kilo 211 gram ağırlığında ve 865 bin TL değerinde 'afyon sakızı' cinsi uyuşturucu madde ele

Gürbulak Gümrük Muhafaza ekiplerinin, İran'dan Almanya'ya gitmek üzere olan TIR'da yaptıkları incelemede, 19 kilo 211 gram ağırlığında ve 865 bin TL değerinde 'afyon sakızı' cinsi uyuşturucu madde ele geçirildi.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gürbulak Gümrük Muhafaza ekipleri, zehir tacirlerine yeni yılın ilk darbesini vurdu. Ekipler, İran'dan Almanya'ya transit geçiş yapmak üzere Gürbulak Gümrük Sahası'na gelen TIR'da narkotik dedektör köpeği Aika ile detaylı arama yaptı. Yapılan detaylı arama sonucu, vitrin tipi mobilyanın taban ve üst kaplamaların altına zulalanmış 23 adet pakete ulaşıldı. Test kitine tabi tutulan paketlerin içerisinde ise 'afyon sakızı' olarak bilinen uyuşturucu madde olduğu tespit edildi. Afyon sakızının 19 kilo 211 gram ağırlığında ve 865 bin TL değerinde olduğu belirlendi.
Uyuşturucu madde ile yakalanan araç sürücüsü ise gözaltına alınarak Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.
(AT-OK-Y)

08.01.2013 12:38:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT