1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gümrük Muhafaza Ekiplerinden Gdo'lu Çeltik Operasyonu Ankara

Gümrük Muhafaza Ekiplerinden Gdo'lu Çeltik Operasyonu Ankara

Gümrük Muhafaza Ekiplerinden Gdolu Çeltik Operasyonu  Ankara
A+A-

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, Türkiye'ye sokulmak istenen 2 milyon TL değerinde GDO'lu çeltik ele geçirdi. Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık v

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, Türkiye'ye sokulmak istenen 2 milyon TL değerinde GDO'lu çeltik ele geçirdi.
Orta Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü'nce Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda operasyon gerçekleştirildi. ABD'den Mersin Limanı'na bir gemi ile getirilen bin 642 ton çeltikten alınan numunelerin yaptırılan analizi sonucunda, söz konusu çeltiklerin GDO'lu olduğu tespit edildi. Ele geçirilen çeltiklere soruşturma kapsamında el konuldu. El konulan çeltiklerin değeri yaklaşık 2 milyon TL olarak tespit edildi.
Gemi ile yurda sokulmak istenen ürünlerle ilgili gerekli inceleme ve işlemlerin yapılması için konu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili birimine intikal ettirildi. Olayla ilgili 7 şüpheli hakkında Biyogüvenlik Kanunu uyarınca işlem yapılmak üzere düzenlenen soruşturma dosyası Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.
(ZÇ-CC-Y)

19.01.2013 12:06:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT