1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gülşen Orhan'dan Aşvan Un Fabrikası'na Ziyaret

Gülşen Orhan'dan Aşvan Un Fabrikası'na Ziyaret

Gülşen Orhandan Aşvan Un Fabrikasına Ziyaret
A+A-

AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, Aşvan Un Fabrikası'nda incelemelerde bulundu. AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, beraberindeki İl Başkan Yardımcısı Ümit Esengül, İl Genel Meclis Üyesi

AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, Aşvan Un Fabrikası'nda incelemelerde bulundu.
AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, beraberindeki İl Başkan Yardımcısı Ümit Esengül, İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Temur, Nusret Hakan ve partililerle Aşvan Un Fabrikası'nı ziyaret etti. Fabrika sahibi Mahsun İlhan, AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan'ın ziyaretlerinden dolayı son derece memnun ve mutlu olduğunu dile getirerek, fabrika ile ilgi bilgiler verdi. İlhan, "1934 yılında Van'ın Bahçesaray ilçesinde küçük bir un değirmeni ile ticari hayatına başlayan Aşvan Un Fabrikası'nın 1984 yılında elektrik gücü ile çalışan ve günlük 20 ton kapasiteyle ticari hayatına Van merkezde devam etti. Daha sonra gelişen teknolojiyi takip ederek 2010 yılında 5 bin metrekarelik alan üzerine günlük 120 ton kapasiteli teknolojinin son harikası el değmeden üretim yapabilen Van'ın ilk dijital un fabrikasını kurduk. Bir yıllık üretimden sonra yoğun talep üzerine kapasitemizi iki katına çıkarma kararı alarak Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Van Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne 'Tamamlama Projesi' adı altında bir proje sunduk. Projemiz kabul edilerek fabrikamızı devletimizin katkısıyla günlük 220 ton kapasiteye çıkartarak Van ve bölgeye hitap edebilecek üretim gücüne kavuşturduk. Aşvan Un Fabrikası'nın kurulum maliyetinin şu ana kadar 5 milyon avrodur. Şirketin yeni yatırımlarla birlikte personel sayısını da artırmayı hedefliyoruz. Bu sayede bölge istihdamına katkıda bulunacağız" dedi.
AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan ise, fabrika sahibi Mahsun İlhan'ı yaptığı yatırımdan ötürü tebrik ederek, Van'a yeni iş sahalarının açılmasından büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Hükümet olarak yatırımcıların önünü açacak, teşvik edecek ve her türlü kolaylığı sağlayacak politikalar üretirken, Van için de milletvekilleri olarak gerekli tüm yardımı yapmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Milletvekili Orhan, "Şahsım ve diğer milletvekili arkadaşlarım ile birlikte meclis çalışmalarımız ve genel merkez görevlerimizden arda kalan tüm vaktimizi ilimize gelerek esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek, sorunlarını dinleyerek, gerekli çözümleri, üstümüze düşenleri takip ederek değerlendiriyoruz ve daima bu şekilde devam edeceğiz" dedi.
(MSA-Y)

13.02.2013 12:01:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT