1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. GÜLŞEN ORHAN DERS VERDİ

GÜLŞEN ORHAN DERS VERDİ

GÜLŞEN ORHAN DERS VERDİ
A+A-

Ak Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, 2011 yılında ziyaret ettiği ve okul sıkıntısı yaşayan Öveçli Köyü’ne 3 yıl sonra yeniden ziyaret gerçekleştirdi.

Ak Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, 2011 yılında ziyaret ettiği ve okul sıkıntısı yaşayan Öveçli Köyü’ne 3 yıl sonra yeniden ziyaret gerçekleştirdi. O zamanlar okul olmaması nedeniyle köylülerin sıkıntılarını dinleyen Orhan, hemen harekete geçmiş ve bu köyde bir Ortaokul yapılması için talimat vermişti. Geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan o okulu yeniden ziyaret eden Orhan, bu ziyaretinde hem köylünün ve öğretmenlerin takdirini aldı hem de köy okulundaki eksikliklerin tamamlanması için yeniden talimat verdi. 

Ak Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan seçim çalışmaları kapsamında Gürpınar’ın köylerinde ziyaretler yapmaya devam ediyor. Önceki gün bir dizi köyleri ziyaret eden ve seçim çalışmaları yürüten Orhan bir taraftan da mevcut sıkıntılara çözüm üretmek için vatandaşla buluşuyor.
 

OKULSUZ KÖYE OKUL KAZANDIRDI
AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan seçim çalışmaları için gittiği ilçe ve köylerde vatandaşların sıkıntılarını dinlemeye ve onlara çözüm olamaya devam ediyor. Gürpınar ilçesinin ziyaret ettikten sonra köylerde de ziyaretlerde bulunan Orhan, Gürpınar’da son olarak Öveçli köy sakinleri ile bir araya gelen ve sıkıntıları dinledi. Köy sakinlerinin sorunlarını dinleyen Orhan daha sonra Öveçli Ortaokulunu ziyaret ederek, önce sıkıntıları dinledi sonra da ders niteliğinde çözümlerde bulundu ve okul öğretmenlerinin yüzünü güldürdü. 2011 yılında yine bu köye gelen ve okul olmadığını görünce harekete geçen Orhan buraya bir Ortaokul yapılmasını sağlamış ve okulun inşası geçtiğimiz yıl tamamlanmıştı. Bu yıl ders başı yapılan okula tamamlandıktan sonra bir kez daha gelen Orhan, hem köylülerden hem de okul müdür ve öğretmenlerden teşekkür aldı. 

 

İNTERNET DE GETİRDİ MOBİLYA DA!
3 yıl sonra yeniden geldiği köyde okulun tamamlandığını gördüğü için mutlu olduğunu söyleyen Orhan, okul müdüründen ve öğretmenlerden mevcut eksiklikler konusunda bilgi istedi. Başta okulda bulunmayan spor salonu, internet bağlantısı mobilya ve koltuklar için devreye giren Orhan, İl Milli Eğitim Müdürü KıyasettinKırekin’inden eksiklerin tamamlanmasını istedi. Kırekin’den olumlu cevap alan Orhan, bu eksikliklerin de tamamlanmasının ardından köy okulu tam teçhizatlı bir okul haline geldi.

 

GÜLŞEN ORHAN DERS VERDİ
Köy ziyaretinin ardından öğretmen ve okul yöneticileri ile bir araya gelen Gülşen Orhan öğretmen koltuğuna oturarak burada eğitimcilerle sohbet etti. Bu köye en son geldiğinde bir okulun bulunmadığını hatırlatan Orhan, bu sıkıntının giderildiğini gördüğü için mutlu olduğunu kaydederek şu ifadelere yer verdi; “köylerimizde ve ilçelerimizde insanlarımızla bir araya geldiğimizde sıkıntılarını dinliyor ve onlara çözüm olmaya çalışıyoruz. Buraya ise en son geldiğimiz de bu köyümüzde bu okulumuz bulunmuyordu. Ancak çabalarımız sonucunda bu okulumuz yaptık ve şuanda 9 köyümüzün öğrencileri taşımalı şekilde burada eğitim görmektedirler. Okulumuzda 12 derslik var ve toplam 500 öğrencimiz bulunuyor. İnşallah öğrencilerimiz burada bir geleceğe sahip olurlar, gelenek ve göreneklerini çok daha iyi şekilde öğrenir ve yaşarlar geleceğimiz için, büyük insanlar olurlar.”

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum