1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Güler'in istifası akla İdris Naim diyaloğunu getirdi

Güler'in istifası akla İdris Naim diyaloğunu getirdi

Gülerin istifası akla İdris Naim diyaloğunu getirdi
A+A-

Muammer Güler\'in istifası ile birlikte, İçişleri Bakanlığı\'ndan ayrılırken İdris Naim Şahin\'in söyledikleri akla geldi.

Görevde 11 ay 1 gün kalan Muammer Güler'in istifası yaklaşık 1 yıl önce eski bakan İdris Naim Şahin ile aralarındaki diyaloğu hatırlattı.

İdris Naim Şahin, 18 ay İçişleri Bakanı olarak görev yapmış ve bir panelde eline tutuşturulan bir kağıtla görevden alındığını, yeni kabinede kendisine yer olmadığını öğrenmişti. Yerine ise daha önce İstanbul Valiliği de yapan Muammer Güler getirilmişti.

\"\"

"İNŞALLAH SİZ İSTEDİĞİNİZ ZAMAN AYRILIRSINIZ"

İdris Naim Şahin, İçişleri Bakanlığı binasından ayrılırken kendisini Muammer Güler uğurlamıştı. Bu sırada Şahin, yeni bakan Güler'e ilginç bir şey söylemişti. Güler'e"İnşallah benim gibi 18 ay 20 günde değil de gönlünüzün arzu ettiği zamanda ayrılırsınız, bunu da gönülden temenni ediyorum. Fakat ayrılırken alın aklığı, baş dikliği, vicdan huzuru içinde ayrılmanızı sizlere temenni ediyorum." demişti.

TEMENNİ Mİ BEDDUA MI

Şahin'in sözleri uzun süre konuşulmuş "Temenni mi beddua mı" tartışmalarına neden olmuştu. Bugün Bakan Güler'in istifa etmesi, akıllara İdris Naim Şahin'in o günkü sözlerini getirdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT