1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Gülen'in iadesi' kampanyasında 100 bin imza toplandı

'Gülen'in iadesi' kampanyasında 100 bin imza toplandı

'Gülen'in iadesi' kampanyasında 100 bin imza toplandı
A+A-

FETÖ elebaşı Gülen'in Türkiye'ye iadesi için Beyaz Saray resmi internet sayfasında başlatılan imza kampanyasına katılım 100 bini aştı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmesi için Beyaz Saray resmi internet sayfasında başlatılan imza kampanyasına katılım 100 bini aştı.

Beyaz Saray'ın internet sayfasında FETÖ elebaşı Gülen'in iade edilmesi için başlattığı imza kampanyası sona erdi.

17 Temmuz'da başlatılan kampanyanın başlığında, "Hükümetimizin Fethullah Gülen için güvenli liman olmayı terk etmesini ve kendisini Türkiye'ye teslim etmesini istiyorum" ifadesine yer verilirken, metninde de şu değerlendirmeler yer almıştı:

"15 Temmuz günü, Türkiye'nin meşru ve demokratik olarak seçilmiş hükümetini devirmek için bir darbe girişiminde bulunuldu. O zamandan beri de faillerin Fethullah Gülen'e ve onun FETÖ terör örgütüne hizmet eden küçük bir asker grubu olduğu açıkça ortaya çıktı.

Türkiye bizim Orta Doğu'daki en güvenilir ve uzun süreli müttefikimiz olmuştur. Gülen ise Türkiye'deki müttefiklerimiz tarafından terörist olarak tasnif edilmiştir. Türkiye'deki darbe girişimi dostlarımız olan Türk halkının cesur müdahaleleri ile durduruldu.

Amerika Birleşik Devletleri olarak demokratik olarak seçilmiş yetkililer ve hükümetler ile çalışması için Başkanımızı ve hükümetimizi ikna etmekte lütfen bana yardım edin. Hükümetimizin Fethullah Gülen'e sığınak sağlamayı durdurmasını ve onu Türkiye'ye teslim etmesini istiyorum."

Kaynak: Haber10

A+A-

HABERE YORUM KAT