1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gülderen, Karadeniz Turizm Fuarı'nı Değerlendirdi

Gülderen, Karadeniz Turizm Fuarı'nı Değerlendirdi

Gülderen, Karadeniz Turizm Fuarını Değerlendirdi
A+A-

Ordu'da Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ordu Valiliği ve TURSAB'ın destekleri ile düzenlenen "Ordu Karadeniz Turizm Fuarı", sona ererken, Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen, değerlendirmelerde bu

Ordu'da Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ordu Valiliği ve TURSAB'ın destekleri ile düzenlenen "Ordu Karadeniz Turizm Fuarı", sona ererken, Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Erkan Gülderen, değerlendirmelerde bulundu.
Kültür ve Turizm Müdürü Gülderen, Ordu Karadeniz Turizm Fuarı'nın amacına ulaştığını söyledi.
Müdür Gülderen, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "14-17 şubat tarihlerinde açılan Karadeniz Turizm Fuarı'nı gerçekleştirdik. Geçen yıl 28 Mart tarihinde Ordu Karadeniz Kitap Fuarı'nı açmıştık ve çok olumlu tepkiler almıştır. Eski Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay, bölgesel fuarların desteklenmesi ve oluşturulması şeklinde bir görüşü vardı. O fikir Van'daki Van Turizm Fuarı'nı doğurdu ve yaklaşık 3 yıldır bu fuarlar devam ediyor. Böyle bir fuarın birde Karadeniz'de oluşması gerektiğini söylemişti. Sayın valimizin de talimatları ile birlikte bu yönde bir çalışma başlattık. Bu yıl ilkini gerçekleştirdik. İlk olmasına rağmen katılımcı sayısında bizi mahcup edecek bir sayı değil, azımsanmayacak bir katılım sağlandı. Bunun yanında katılımcı seyahat acenteleri, oteller, restoranlar ve turizm alanına destek veren tedarikçi firmalar. 10'un üzerinde il katılarak kendilerini kendi kültürel değerlerini, burada tanıtma imkanı yakaladılar. Ordulu ve çevre illerden vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi. Fuar amacına ulaştı diye düşünüyoruz. Ordu Fuarlar şehri olma yönünde de olumlu adımlar atıyor. 24 Mart 2013 tarihinde ise '2. Karadeniz Kitap Fuarı'nı açacağız. Birçok firmanın ilgisi ile şuanda karşılaşıyoruz. Ordu Fuarlar şehri olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Bize bu anlamda Ordu Valimiz Orhan Düzgün'ün büyük destekleri var. Valimize şükranlarımızı sunuyoruz."
(RCP-SLH-Y)

19.02.2013 14:11:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT