1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. GÜLAÇAR, HÜDA-PAR’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

GÜLAÇAR, HÜDA-PAR’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

GÜLAÇAR, HÜDA-PAR’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, Hür Dava Partisi’ne (Hüda-Par) saldırıya uğrayan kadınlar için geçmiş olsun dileklerinde bulundu.


Seçim çalışmaları kapsamında Çaldıran’a giden AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar, Muradiye’ye miting için giden Hüda-Par konvoyu ile karşılaştı. Burada aracında inerek, bekleyen konvoya giden Gülaçar, Hüda-Par Edremit İlçe Belediye Başkan Adayı Fevzi Doğan ve parti üyelerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) işi çığırından çıkardığını ve bu işi kadınlara şiddete kadar indirgediğini anlatan Gülaçar, “Artık birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerekir. Namuslarımıza kadar uzanan bu elleri artık kırmalıyız. Kadınlarımızı, bacılarımızı sokak ortasında dövecek kadar alçalan bu insanların vicdanlarından şüphe etmek gerekir. Van tarihinde bu kadar alçaklık görmemişti. Ne yapmaya çalışıyorlar. Meydanları boş mu bulduklarını zannediyorlar. Biz Kürtlerin örfünde adetlerinde böyle bir şey var mıdır? Biz kan davalı olan ancak evimize misafir olarak gelenleri bile baş tacı eden insanlarız. Biz Kürtleri bu kadar düşürmeye kimin hakkı vardır. Bu iş böyle gitmez. Bu işten kimsenin zarar görmesini istemiyoruz. Barış içerisinde bir yarış dedikçe bunlar azdıkça azıyor, artık kadınları güpe gündüz sokak ortasında dövüyorlar. Bundan sonra birlikte bu tip şiddet olaylarına müsaade etmemek gerekir” dedi. 


Gülaçar’ın dile getirdiklerine sonuna katıldığını ifade eden Doğan ise bunun böyle yürümeyeceğini çok iyi bildiklerini kaydetti. Gülaçar daha sonra Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nda telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini kendisini de iletti.

A+A-

HABERE YORUM KAT

7 Yorum