1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gül yeni internet yasasını onayladı

Gül yeni internet yasasını onayladı

Gül yeni internet yasasını onayladı
A+A-

Cumhurbaşkanı Gül, yeni internet yasasını onayladı; ancak iki konuda düzenleme yapılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hükümetin tartışmalı iki konuda düzenleme yapabilmesi için Köşk'te bekleyen internet yasasını onayladığını açıkladı. Gül, yeni internet yasasıyla ilgili kendisine yoğun biçimde mesaj gönderildiğini, endişeleri de hükümetle paylaştığını belirterek, bu konuda düzenleme yapılacağını duyurdu.

Abdullah Gül, tartışmalı internet yasasını onayladı; ancak hükümetten iki konuda düzenleme yapılmasını istedi. İşte Gül'ün twitter'dan paylaştığı o mesaj;

"Bir süredir gündemdeki internet yasası hakkında yoğun mesajlar gönderiyorsunuz. Mesajlarınızda  özellikle iki husus üzerinde itirazlar ilettiniz. Bu iki noktaya ilişkin sakıncaların esasen ben de farkındaydım. Nitekim, Hükümetimizle temasa geçip bu iki noktaya ilişkin düşüncelerimi paylaşmış ve bunların düzeltilmesini istemiştim. Memnuniyetle görüyorum ki iki maddeyle ilgili kaygılar yarın yeni bir yasal düzenlemeyle giderilecek. Bu düzenlemenin süratle gerçekleşmesine fırsat vermek için Macaristan'dan döner dönmez önümdeki yasayı onayladım. Hükümetimiz ve siyasi partilerimize gösterdikleri anlayıştan ötürü teşekkür ederim. Hepinize iyi akşamlar diliyorum."

56.20140218204303.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT