1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gül, Temsilci Seçimlerini Değerlendirdi

Gül, Temsilci Seçimlerini Değerlendirdi

Gül, Temsilci Seçimlerini Değerlendirdi
A+A-

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, KARDEMİR7de gerçekleştirilen iş yeri temsilciliği seçimlerine değerlendirdi. Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Karabük Demir Çelik Fabrikalar

Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, KARDEMİR7de gerçekleştirilen iş yeri temsilciliği seçimlerine değerlendirdi.
Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş'de gerçekleştirilen iş yeri temsilciliği seçimlerine değerlendirerek, kazananın Çelik-İş ve KARDEMİR işçileri olduğunu söyledi. Gül, "KARDEMİR'e geldiğim ilk gün söylediğim bir cümle vardı; 'KARDEMİR'de tüm sendikal yaşamda demokratikleşmeyi sağlayacağız.' Buna o günlerde inanmayanlar, tereddüt yaşayanlar böyle bir şeyin hayal olduğunu söyleyenler oldu. Biz bunu gerçekleştireceğimizi, KARDEMİR işçisinin buna layık olduğunu, KARDEMİR işçisinin bunu gerçekleştirebilecek erdemde olduğunu söylemiştik. Yapılan seçimlerde KARDEMİR işçisinin böylesine güzel bir olayda seçimi çok başarılı gerçekleştirdiğini hatta 'KARADMER işçisi hazır değil bir dönem daha bekleyelim' diyenlere, KARDEMİR işçisi bunun geç kaldığını bile gösterdi. Kaybedeni kazananı yok, kazanan Çelik-İş Sendikası, kazanan sendikal demokrasi, dinamik güç oldu. KARDEMİR işçisinin gösterdiği olgunluğa gerçekten teşekkür ediyorum. Yeni temsilcilere başarılar diliyorum. Tüm aday olan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki seçimlerin daha coşkulu olacağını düşünüyorum. Katılımın yüzde 90'ı aştığını gördüm bundan da mutlu oldum. Çelik İş Sendikası ve Karabük adına önemli bir gündü. KARDEMİR işçisiyle bir miting yapacaktık kar planlarımızı bozdu. Bunu ileri bir tarihe erteledik. Çok iyi bir toplu sözleşme olacak. Kendileri nasıl inandıkları bir ücret zammı istiyorlarsa bunların dışına çıkılmayacak. KARDEMİR'in bacası tütecek, KARDEMİR işçisinin bacasıyla eş değerde tütecek. Bunun çok net altını çiziyorum. Kötü bir sözleşme, eksik bir sözleşme yapmamız mümkün değil, KARDEMİR işçisi ile birlikte mücadele ederek iyi bir sözleşme imzalayacağımızı düşünüyorum. Bundan geri dönüş yok. Türkiye'deki ve dünyadaki demir çelik fabrikalarını göz önüne alarak bir sözleşme taslağı hazırlamaya çalışıyoruz" dedi.
(ET-ET-Y)

10.01.2013 16:51:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT