1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Güce'de Okur Yazar Olmayan Kimse Kalmayacak

Güce'de Okur Yazar Olmayan Kimse Kalmayacak

Gücede Okur Yazar Olmayan Kimse Kalmayacak
A+A-

Giresun'un Güce ilçesinde son 1 yılda 802 kişi okuma yazma öğrendi. Giresun'un Güce ilçesinde, Güce İlçe Kaymakamlığı ve Güce Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün işbirliği ile başlatılan 'Ana Kız Ok

Giresun'un Güce ilçesinde son 1 yılda 802 kişi okuma yazma öğrendi.
Giresun'un Güce ilçesinde, Güce İlçe Kaymakamlığı ve Güce Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün işbirliği ile başlatılan 'Ana Kız Okuldayız' kampanyası çerçevesinde okuma-yazma kursuna katılanların okuryazarlık sertifikaları törenle verildi. Güce Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen törene Güce İlçe Kaymakamı Musa Evin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Altan Ekmen, Emniyet Amiri Refik Mırık, İlçe Müftüsü Mustafa Kayış, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.
Sertifika töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Musa Evin, Güce ilçesinde açılan kurslarda 618 bayan 184 erkek olmak üzere toplam 802 kursiyerin okumayazma öğrendiğini söyledi. İlçede eğitimi her zaman öncelikli olarak gördüklerini ve Güceliler'e meslek edindirmenin ötesinde eğitime katkıyı ilke edindiklerini belirterek "Bu kursların en önemlisi ve en anlamlısı olarak okuma yazma kurslarını görüyorum. Milli Eğitim ve Halk Eğitim Merkezimizin desteğiyle Güce'de okuma yazma bilmeyen hiç kimsenin kalmamasını hedefliyoruz. Sağlığı elveren herkesi okuma yazma kurslarına katılmaya davet ediyorum. Mücadelemiz okur-yazar olmayan tek bir vatandaşımız kalmayıncaya kadar sürecek. Bize düşen bu imkanları sağlamak, size düşen de gayret göstermek" dedi.
(HB-ÖS-Y)

21.01.2013 11:00:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT