1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gto'dan Gso'ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Gto'dan Gso'ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Gtodan Gsoya Hayırlı Olsun Ziyareti
A+A-

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu, yeni binasına taşınan Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. GTO Başkanı Mehmet Aslan ve yönetim kurulu üyeleri GSO Başkanı Adil

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu, yeni binasına taşınan Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti.
GTO Başkanı Mehmet Aslan ve yönetim kurulu üyeleri GSO Başkanı Adil Konukoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılandı. GSO Toplantı Salonunda yapılan ziyarette konuşan GTO Başkanı Mehmet Aslan, "GSO'nun yeni binasının hayırlı olmasını ve ülkemize milletimize bol hizmetler sunmasını temenni ediyoruz. Bilindiği gibi GTO ve GSO Gaziantep'te buluşmuş ortak aklın en önemli iki temel taşları olan kurumlar. Gaziantep bugün geldiği noktada bu iki kurumun dayanışması ve ortak akıldaki dayanışmadaki gayretlerinin büyük katkısı olduğunu sadece biz değil Türkiye'nin veya uluslar arası platformlarda da söyleniyor. Zaten 20 yıllık gelişmesine baktığınızda gerek kurulan organize sanayi bölgeleriyle, alt yapı, sanayi ve ticaret gelişmeleriyle bu dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu ve nasıl neticeler verdiği kendiliğinden ortaya çıkıyor. Bu bağlamda GSO'nun yeni çağdaş ve modern bir binaya kavuşmasından dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. İlk ziyarette bizleri kabul ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Gaziantep'te oluşan birlik ve beraberlik ruhu gelecek açısından bizleri mutlu ediyor. GSO ile her türlü ortamda birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu bugüne kadar gösterdik. Bulunamadığımız yerlerde de birbirimizi temsil etmeye çalıştık bu bundan sonrada böyle devam edecektir. Bizden sonra gelecek olan arkadaşlarda umuyorum ki Gaziantep'i bu ortak akıl terbiyesi çerçevesinde çok daha ileri götüreceklerdir" dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GSO Başkanı Adil Konukoğlu ise, "Bu ziyareti yaptığınızdan dolayı sizlere teşekkür ederiz. Özellikle, GTO Başkanımız Mehmet Aslan ile görüşmelerimizde, bize öncelikle kendilerinin geleceklerini söyledi. Çünkü biz Gaziantep'in gerçekten, ayrılmaz iki parçasıyız. Bizim birlikte bugüne kadar, Gaziantep'te neler yapıldıysa, el birliği, güç birliği ile yapıldı. Ortak aklın Mehmet Başkan biraz önce belirttiği gibi her zaman öncülüğünü bu iki kuruluş yapmıştır. Bundan dolayı tüm katkısı olan yönetim kurulu arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de bu ortak aklı mutlaka daha ileriye götürecektir. Buna inancımız sonsuzdur. Bir iş temelde nasıl başlarsa öylede devam eder. Gaziantep Sanayi Odası ile Ticaret Odası'nın birlikteliği, Mehmet Başkan'ın göreve gelmesi ile gelmesi ile başlamıştır. Daha önce bu tür konularda yapılan çalışmalardan sonra Mehmet Başkan bu konuda hakikaten kendisine almış olduğu büyük bir yükten Sanayi Odası ile olan bütün problemleri karşılıklı çözerekten, bu noktaya gelmiştir. Bundan dolayı da kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Ogün den bu güne de hiç bir şeyde iki oda arasında ufacık bir konu olmamıştır. Gaziantep ön planda tutulmuştur. Gaziantep her zaman için öncelik tanınmıştır ve bundan sonrada ortak akıl ile Gaziantep öncelikleri ele alınacak. Bundan dolayı da hiçbir şüpheniz olmasın. Bizler koltuklarda gelip geçiciyiz. Önemli olan temeli sağlam atılması ve bu temelde çok şükür sağlam atıldı. Yeni binamızda da inşallah, sanayicilerimize, ve bütün Gaziantep'e gelecek olan yatırımcılara hizmet vermek için elimizden geleni yapacağız. Binamız çok küçük bir noktada başlayarak bu noktaya geldi. Ama en güzel tarafı hizmeti yükseltebilmek için ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz yapıyı gerçekleştirdiğimize inanıyoruz" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından GTO Başkanı Mehmet Aslan, GSO Başkanı Konukoğlu'na bir tablo ve bir masa saati hediye etti. GTO Meclis Başkanı Zeki Yağcı ise GSO Meclis Başkan Yardımcısı Atilla Güner'e masa saati hediye etti.
(HD-Y)

18.12.2012 17:33:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT