1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Gso Umem Projesi Tam Hız Devam Ediyor Gaziantep

Gso Umem Projesi Tam Hız Devam Ediyor Gaziantep

Gso Umem Projesi Tam Hız Devam Ediyor  Gaziantep
A+A-

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından yürütülen, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Beceri'10 (Umem)projesi kapsamında istihdama yönelik kurslar açılacak. Firmalardan gelen talepler doğrultu

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından yürütülen, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Beceri'10 (Umem)projesi kapsamında istihdama yönelik kurslar açılacak.
Firmalardan gelen talepler doğrultusunda başlayacak olan kurslarda, teorik eğitimini alan kursiyerler en kısa zamanda firmalarda stajlarına başlayacak. Proje kapsamında, kursiyerlere, teorik eğitimlerinde günlük 20 Lira, stajlarında ise 25 Lira ücret ödenecek. Kaza ve sağlık sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak olan kursiyerlerden stajı başarılı olarak bitirenlerin firmalarda istihdam edilmesi durumunda 4,5 yıla kadar sigorta işveren prim hissesi devlet tarafından karşılanacak. Proje kapsamında, CNC Torna, Endüstriyel Bakım Onarım, Endüstriyel Otomasyon, Mobilya Üretim Teknikleri, Mekanik Bakım Onarım, Halı Dokumacılığı, Triko Konfeksiyon, Tekstil Boyacılığı, Programlanabilir Lojik Kontrol (PLC), Ambalaj Operatörü, Branda ve Çuval Dokuma, Bilgisayar Destekli Proje Çizimi, Kimya Analizleri, Web Tasarımcısı, Kaynakçılık kursları açılacak.
(MDC-MEF-Y)

08.01.2013 15:19:29 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT