1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Greenpeace'ten Yeni Kampanya: "kim Korkar?"

Greenpeace'ten Yeni Kampanya: "kim Korkar?"

Greenpeaceten Yeni Kampanya: kim Korkar?
A+A-

Greenpeace, Sinop Gerze'de kurulması planlanan termik santrali protesto etmek için internet üzerinden bir kampanya başlattı. Greenpeace Akdeniz, Sinop Gerze'de kurulması planlanan kömürlü termik sant

Greenpeace, Sinop Gerze'de kurulması planlanan termik santrali protesto etmek için internet üzerinden bir kampanya başlattı.
Greenpeace Akdeniz, Sinop Gerze'de kurulması planlanan kömürlü termik santrali protesto etmek için yeni bir kampanya başlattı. http://kimkorkar.org/ sitesi üzerinden devam eden kampanyada, "Gerze halkının korkusuz mücadelesinin santral planları iptal edilene kadar devam edeceği" ifade ediliyor. Gerze halkıyla yapılan röportajların da yer aldığı internet sitesi üzerinden kampanyaya destek vermek için imza atanlar, santral kurulması planlanan sahanın 5 metrekarelik bir kısmını temsili olarak sahipleniyor. Kampanya ile Greenpeace, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın santrale ait ÇED raporuna onay vermemesini de talep ediyor.
Kampanyayla ilgili bilgi veren Greenpeace Akdeniz İklim ve Enerji Kampanyası Sorumlusu Pınar Aksoğan, "Gerze halkı, santral planına karşı 4 yıldır direniyor, iki yıldır da santral sahası önünde nöbet tutuyor. 7'den 70'e tüm Gerze halkı havayı, suyu toprağı kirletecek bir santrali Gerze'de istemiyor. Gerze direnişi, Amerika'nın en önemli çevre kuruluşlarından Sierra Club tarafından 2012 yılının en başarılı direnişlerinden biri seçildi. İstiyoruz ki bu cesur direnişin sesini tüm Türkiye duysun, onlara destek olsun. Yaptığımız kampanyayla Gerzelilerin yalnız olmadığını göstermek istiyoruz" dedi.
(ÇK-OK-Y)

10.01.2013 12:55:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT