1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gözel: Yürekli Seçmen Oy Kullanmalıdır

Gözel: Yürekli Seçmen Oy Kullanmalıdır

Gözel: Yürekli Seçmen Oy Kullanmalıdır
A+A-

Ak Parti Van Milletvekili A. Adayı Maşallah Gözel, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gözel gündeme ve yapılacak olan 7 Haziran 2015 genel seçimlerine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

2014 Cumhurbaşkanlığı seçimini analiz eden Gözel seçime katılımın az olduğunu söyledi. Gözel yaptığı açıklamadı, ''Yüksek Seçim Kurulu'nun verilerine göre Van'da 579.886 seçmen olduğu halde seçime katılım sayısının 408.654 olduğunu görüyoruz. 171.000 Seçmenin Van'da oy kullanmadığını anlıyoruz. Cumhuriyet tarihinde iktidar olan hükümetlerle Ak Parti Hükümetlerinin karşılaştırılması ve yapılan hizmetlerin çok iyi analiz edilmesi gerekiyor. Ak Parti Hükümetlerinin hizmet ve icraatlarının kendisinden önceki hükümetlerden çok daha fazla olduğunu yeniden ülkemiz halkına arz etmemiz gerekiyor. Biliyorum ki 2023 vizyonunu taşıyabilecek ülkemizi geleceğe gereğince hazırlayabilecek tek parti Ak Partidir. Biz de memleket muvaffakiyetine hesbelkader katkı sunmak için bu kutsal davada Ak Parti saflarında yer aldık. Toplumun sorunlarını çözmek ve daha güzel bir geleceği miras bırakmak için geçmişin mirasına sahip çıkılması gerektiğini en önemli görev olarak sayıyorum. 1000 yıl Kardeşçe yaşayan halkların son yüzyılın debdebeli geçmişine aldırarak geleceğinde düşmanlaşmasını bir akıl tutulması olarak görüyorum. Baştan bahsettiğim konu gündemin ana konusudur. Halkımız her ne sebeple olursa olsun sandığa gitmelidir'' dedi.
 

Yetkililerin seçimlerde oy kullanmayan 171.000 seçmenin oy kullanmamasını iyi okumalarını gerektiğini söyleyen Gözel, ''Sandığa giden yollardaki engellerin kaldırılması için hep birlikte kardeşçe çalışmalıyız. Özgürlüğünü yitmiş bir demokrasi demokrasi değildir. Halkımız hür iradesiyle istedikleri partiye oy kullanmalıdır. 7 Nisan tarihi yaklaştıkça aday adaylarının acaba ben seçilecek miyim kaygısını bir kenara iterek ben bu dava için, memleketimin gelişmesi ve adaletli bir şekilde kalkınması için neler yapabilirm, toplumun hangi dinamiklerini harekete geçirebilirim düşüncesinde olması gerektiğine inanıyorum. Kesin aday listesinde olsun olmasın ülkesinin geleceğini düşünen her bireyin Ak Parti’ye ve sandığa sahip çıkacağına inanıyorum.” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT