1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gözel: Van'a Özel Üniversite Kurulabilir

Gözel: Van'a Özel Üniversite Kurulabilir

Gözel: Van'a Özel Üniversite Kurulabilir
A+A-

Van’daki ekonomik sıkıntıları birebir yaşayan ve aynı zamanda çözüm yolları için projeler üreterek hayata geçiren Ak Parti Van Milletvekili A. Adayı Maşallah Gözel, Van'da özel üniversite kurulmasının mümkün olduğunu söyledi.

Seçim çalışmalarına devam eden Ak Parti Van Milletvekili Aday Adayı Maşallah Gözel önemli bir projesini daha açıkladı. Gözel, 'Gerek yurt içi gerek ise yurt dışı olsun Van göç alan bir şehir bunun için özel üniversite hem Van’ın ekonomisine hemde eğitim kalitesine büyük katkı sağlayacaktır.' dedi.

 

Bu konuda STK'ların desteğinin çok önemli olduğunu belirten Gözel, "Vanda yaşayan büyük alimlerden Üstad Bediüzaman hazretlerinin memleketin en büyük düşmanı Cehalet, Zaruret ve İhtilaf olduğunu ifade ediyor. bunun çözüm yollarının ise Sanat, Marifet ve İttifaktan geçtiğini beyan etmiştir. Bizlerde bu şuurla Van'da açacağımız yeni özel üniversitede Van’ı ve Doğuyu eğitime iktisada ve iktifaka hizmet edeceğimize inanıyorum. Bunuda Van’daki dinamiklerle STK'larla elbirliği yapıp samimiyetle gayret ederek emin olun gerçekleştirebiliriz. Kurulacak bu özel üniversitenin Van’a her bakımdan olumlu katkı sağlayacaktır. Kurulacak olan bu özel Üniversite, IRAK,İRAN,SURİYE,NAHÇİVAN,AZERBEYCAN ve diğer komşu ülkelerin öğrenci eğitim merkezi olacaktır bu şekilde memleketin aanatına marifetine ve ittifakına hizmet edecektir. Ümitliyiz, inanıyoruz ve gerçekleştireceğiz bu birlikteliğe ve hedefe ulaşmamız çokta uzak değil" şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum