1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Göstericilere Vatandaş Tepkisi

Göstericilere Vatandaş Tepkisi

Göstericilere Vatandaş Tepkisi
A+A-

Edirne'de, Erdal Eren'in idam edilişinin 32. yıl dönümü dolayısıyla gösteri düzenleyen grubun yanına yaklaşan bir vatandaş, "Polisin arkasından ateş etmek de yakışıyor mu?" dedi. Edirne Emek Gençliği

Edirne'de, Erdal Eren'in idam edilişinin 32. yıl dönümü dolayısıyla gösteri düzenleyen grubun yanına yaklaşan bir vatandaş, "Polisin arkasından ateş etmek de yakışıyor mu?" dedi.
Edirne Emek Gençliği, Erdal Eren'in idam edilişinin 32. yıl dönümü dolayısıyla bir gösteri yaptı. Ellerindeki Erdal Eren posterleri ve meşalelerle birlikte Tahmis Meydanı'ndan Saraçlar Caddesi'ne yürüyen grup, darbecilerin yargılanmasını istedi. PTT önünde toplanan grup adına Gizem Beysi, basın açıklaması yaptı. Erdal Eren'in 17 yaşında olmasına rağmen 18 yaşındaymış gibi gösterilerek idam edildiğini söyleyen Beysi, darbenin başındaki paşaların "sözde" yargılandığını iddia etti.
Bu sırada yoldan geçen bazı vatandaşlar, gruba tepki gösterdi. Bir vatandaş, "Polisin arkasından ateş etmek de yakışıyor mu?" deyince gerginlik yaşandı. Olay büyümeden önlenirken, grup slogan attıktan sonra dağıldı.
(ORA-OK-Y)

13.12.2012 18:36:32 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT